Sari la conținut
Forum Roportal
dragonaugust

hepatita virala tip B

Postări Recomandate

cu regret o spun dar fiica mea a fost diagnosticata cu hepatita virala tip b forma severa icterica, deshidratare gradul I/II. i s-a prescris tratamnet cu lamivudine. as dori sa mi se spuna daca cineva a mai facut tratament cu acest medicamet si daca au existat consecinta pozitive sau negative. va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu regret o spun dar fiica mea a fost diagnosticata cu hepatita virala tip b forma severa icterica, deshidratare gradul I/II. i s-a prescris tratamnet cu lamivudine. as dori sa mi se spuna daca cineva a mai facut tratament cu acest medicamet si daca au existat consecinta pozitive sau negative. va multumesc

Hallo dragonaugust!

Imi pare rau de fica ta si de tine de situatia in care sinteti. Dar nu disperati, Lamivudina scade cantitatea virala iar ficatul se poate reface in unele cazuri are loc o seroconversie a HBS-AG. E bine ca incepe tratamentul, mai sint niste forumisti pe aici care i-au de citva timp Lamivudina fara efecte secundare. Sper sa intre in discutie cu tine. Eu in orice caz va tin pumnii si nu disperati o sa fie bine!

Ce viremie are fica ta si cum e cu HBE-AG e positiv sau negativ?

Cu drag Juliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×