Sari la conținut
Forum Roportal
mitt

Ce parere aveti de salariile invatatorilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt cadru didactic si sunt nemultumita de felul in care guvernul crede ca e bine sa ne plateasca. se spune ca noi avem salarii mari. nu e adevarat. eu am 5 ani vechime in invatamant si am doar 560 ron. credeti ca imi ajunge? astept pareri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este inadmisibil ca un cadru didactic sa primeasca cit un muncitor necalificat si poate mai putin decit acesta. Dar asta este scara de valori la noi si nimeni nu pote sau nu vrea sa faca nimic.

 

Scuze de eroare: "poate"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce e trist e ca si elevii sunt afectati. majoritatea cadrelor didactice calificate parasesc sistemul si in locul acestora vin persoane care nu au nicio idee despre ceea ce inseamna invatamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt cadru didactic si sunt nemultumita de felul in care guvernul crede ca e bine sa ne plateasca. se spune ca noi avem salarii mari. nu e adevarat. eu am 5 ani vechime in invatamant si am doar 560 ron. credeti ca imi ajunge? astept pareri!

Guvernul "vă" plăteşte pe măsura banilor pe care-i produce restul economiei. Dacă nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este regretabil dar nici nu ii putem obliga sa faca munca voluntara in special acum cind respectul pentru cei de la catedra scade pe zi ce trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce e trist e ca si elevii sunt afectati. majoritatea cadrelor didactice calificate parasesc sistemul si in locul acestora vin persoane care nu au nicio idee despre ceea ce inseamna invatamant.

Lasă, că şi ăia "calificaţi" au o idee de-a dreptul prostească despre ce ar trebui să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic, herald, sa mergi tu o zo macar la scoala, in locul unui invatator, sa vezi ce usor ,,se produc" banii! si nu mi se pare ca urlam sa ni se ofere bani pe stat la catedra. totusi, noi muncim la scoala!

 

scuze. ,,zi''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este regretabil dar nici nu ii putem obliga sa faca munca voluntara in special acum cind respectul pentru cei de la catedra scade pe zi ce trece.

O să-ţi ofer un exemplu de motiv pentru care respectul scade: eu ofer acces Internet gratuit pentru şcoli,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bravo tie ca oferi servicii gratuite, ma refer la mobilier. eu nu am zis ca muncesc voluntar, ci doar ca salariile sunt mici. atat. cine intelege ce am zis, bine! cine, nu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×