Sari la conținut
Forum Roportal
whistler

Muzica din filme

Postări Recomandate

clar soundtraccau de la Queen of the Damned.filmu e nasol...da coloana sonora e de milioane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doar ce am vazut "Stealing Beauty". nu numai filmul e super, ci si coloana sonora..am gasit-o cu google, dar mel nu le gasesc..

 

1. 2 Wiccay ~ Hoover

2. Glory Box ~ Portisead

3. If 6 Was 9 ~ Axiom Funca

4. Annie Mae ~ John Lee Hoocaer

5. Roccaet Boy ~ Liz Phair

6. Superstition ~ Stevie Wonder

7. My Baby Just Cares For Me ~ Nina Simone

8. I-ll Be Seeing You ~ Billie Holiday

9. Rhymes Of An Hour ~ Mazzy Star

10. Alice ~ Cocteau Twins

11. You Won-te Fall ~ Lori Carson

12. I Need Love ~ Sam Phillips

 

daca puteti sa-mi trimiteti si mie pe mail oricare din mel astea...as fi recun. :roll:

 

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
caut si eu o melodie din filme.. daca ati vazut Madagascar caut melodia aia ceva de genu I licae to move it i licae to move it.. pls.. ziceti-mi artistu pls

[snapbacca]63170[/snapbacca]

 

:lol2:"I Licae To Move It" e cantata in original de Reel 2 Real (1995). Si cum orice cantec consacrat nu trece usor pe langa artistii avizi de succes, e normal sa existe mai multe variante ale acestei melodii. Una dintre ele e semnata Pitch (2004) si cealalta e un house interpretat de Antoine Clalmaran (2004).

Ascultare placuta! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fost de curand un film pe pro tv...desolation sound (adevar mortal tradus de dejteptii nostri...).erau melodii mijto pe fundal..daca jtie careva v-as ramane datoare :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dati un google, advanced search pentru denumirile melodiilor de pe coloane sonore in general.. (mi se pare ca a mai postat cineva mai inainte exact aceeasi chestie.. :Pe)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite ca am cautat si eu desolation sound..am dat "desolation sound soundtracca" la "cu fraza exacta" la google, metoda care n-a dat gres niciodata.. n-a mers acum. :lol2:

 

dupa..am dat pe imdb si am vaz ca filmu e de acum, 2005, e posibil sa nu fi aparut albumul cu coloana sonora si, thus, nici lista cu melodii pe net..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×