Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

acasa, faianta e montata pe rigips in baie, dar nu stiu cu ce adeziv

 

lucrez la o firma de constructii, am intrebat si astea 2 exemple le-am primit, dar gresia si faianta se pun in baie si bucarie (nimeni nu-si pune faianta in dormitor :doh: ), medii "aburite" si fii sigur ca producatorii tin seama de asta

 

in prealabil se amorseaza peretele cu grund, de exp Ceresit CT 17

apoi, esential este ca adezivul sa fie preparat corect, sa nu se depaseasca (,) cantitatea de apa si sa fie aplicat pe perete in stat uniform, fara goluri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cantitatea de apa si sa fie aplicat pe perete in stat uniform, fara goluri

 

 

 

Ai putea sa ne faci o demonstratie cum se aplica apa pe perete ... in strat uniform ... de nuca pe perete stim >>>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iertată fie-ţi ignoranţa!

 

adezivul este sub formă de praf (ambalat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce adeziv se monteaza faianta pe rigips de umezeala, ca la contactul cu aburul din baie sa nu se desprinda? Exista un adeziv care sa faca priza pe suportul de ipsos???

Multumesc anticipat!

cm 16 costa 60 prea scump si fara rost ia un adeziv normal cm11 nu are treaba cu aburu stai fara grija

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat acum pe forum, si va admir pentru initiativa voastra.

Am avut si eu o initiativa dar am dat rau de tot in bara.

Am vrut sa-mi schimb cada veche din fonta din baie cu una noua usoara.

Si am avut numai necazuri, cada fiind f grea, mi-a srticat gresia de pe jos din baie si de pe culuar, tocurile de la usi, si basca, s-au spart scarile blocului. de acum am necazuri cu administraria blocului pentru a plati daunele, altfel ma da in judecata.

Cum nu am nici o semnatura de la firma cu care am lucrat, toate ponoasele cad pe mine.

Ati patit asa ceva? Si ce ati facut?

Bafta la lucrari, caci eu nu am avut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am intrat acum pe forum, si va admir pentru initiativa voastra.

Am avut si eu o initiativa dar am dat rau de tot in bara.

Am vrut sa-mi schimb cada veche din fonta din baie cu una noua usoara.

Si am avut numai necazuri, cada fiind f grea, mi-a srticat gresia de pe jos din baie si de pe culuar, tocurile de la usi, si basca, s-au spart scarile blocului. de acum am necazuri cu administraria blocului pentru a plati daunele, altfel ma da in judecata.

Cum nu am nici o semnatura de la firma cu care am lucrat, toate ponoasele cad pe mine.

Ati patit asa ceva? Si ce ati facut?

Bafta la lucrari, caci eu nu am avut.

Esti bun de plata ,din pacate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa imi pun gresie in dormitor si in living..este mai usor de spalat si nici nu se umfla...stiu ca ar fii un pic mai rece in casa...dar...cu un covor ceva mai gros,cred ca ar merge nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai este la moda in dormitor mai ales dar nici in spatii comune gresia! doar parchetul sau laminatele care seamana doar cu lemnul dar nu este.

Daca vrei sa ridici valoarea locuintei sa dai bani pe ceva ce merita, in plus covorul aluneca pe gresie, trebuie sa ai ceva sub altfel iti rupi gatul. Nici gresia nu se spala! ca absoarbe apa, incepe sa se faca mucegai care miroase foarte urit.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×