Sari la conținut
Forum Roportal
beggar

achizitie domeniu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt interesat care sunt pasii necesari pt achizitionarea unui domeniu gen www.spanac.ro.....unde sa ma adresez?...cam cat costa?......cat ar costa site-ul sa-l fac?.....cu cine sa-l fac?.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multam fain......o sa mai postez cu amanunte pt cei care ca si mine sunt interesati....in functie de ce informatiii reusesc sa adun

nu e mare inginerie ...asta daca nu vrei intermediari care iti ia mai scump dar iti ofera si gazduire ...acum ai grija unde il gazduiesti ..trebuie sa fii atent la multe lucruri care ti se ofera ...si ce fel de site o sa fie

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un domeniu disponibil costa 61 $ cu tva......problema este ca nu prea stiu eu cum este cu gazduirea asta.....eu as vrea sa fac un site despre noile materiale de constructii si cu furnizorii acestora eventual cu link-uri catre ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un domeniu disponibil costa 61 $ cu tva......problema este ca nu prea stiu eu cum este cu gazduirea asta.....eu as vrea sa fac un site despre noile materiale de constructii si cu furnizorii acestora eventual cu link-uri catre ei

eu te-am ajutat suficient ...mai departe intereseazate singur ca banii tu ii iei ... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

k.....problema e ca nu sunt un as in lucruri de genul asta .....drept urmare am postat aici.....poate vine altcineva cu ceva informatii in plus??......ca pana o sa iau banii :doh: mai dureaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
k.....problema e ca nu sunt un as in lucruri de genul asta .....drept urmare am postat aici.....poate vine altcineva cu ceva informatii in plus??......ca pana o sa iau banii 8) mai dureaza

daca dai un simplu search pe google o sa gasesti f multe materiale ...sincer sunt multe de zis si n-am timp...nu e vb ca nu vreau :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit nu-ti port pica pt inceput a fost suficient.....din cand in cand sa mai postezi aici cand poti ceva care ne poate fi de ajutor noua astora mai incepatori

 

 

sincere salutari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici o treba cu internetul.....sa ma ajute careva va rog.....la inregistrare domenii la un moment dat in cererea de inreg. apare :Servere DNS

DNS Primar (Nume Host si adresa IP): (*) ns1.undomeniu.ro 194.102.23.1

reserved.ro pentru rezervare domeniu

DNS Secundar (Nume Host si adresa IP): ns2.undomeniu.ro 193.230.34.12

DNS 3 (Nume Host si adresa IP):

DNS 4 (Nume Host si adresa IP):

DNS 5 (Nume Host si adresa IP):

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

ma lamureste cineva??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×