Sari la conținut
Forum Roportal
ananisa

Oticon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In noiembrie 2005 am cumparat de la INSTITUTUL DE FONO AUDIOLOGIE "PROF.DR.DORIN HOCIOTA" , Bucuresti, un aparat ADAPTO BTEP (OTICON scrie pe certificatul de garantie), care s-a defectat acum 2 luni.Am fost cu el la service-ul de la Institut, dar d-na de acolo a zis ca nu stie sa-l repare, ca ar incerca sa-i sunteze microfonul...am strans foarte greu banii cu care am platit aparatul (31 milioane) si mi se pare o nebunie ca dupa nici 2 ani sa-l "repare" asa. Am fost si la alte firme, dar dupa ce luau 25.00 lei =constatare, spuneau ca nu stiu sa-l repare. Va rog mult, daca stie cineva un centru care sa se priceapa la astfel de aparate sa-mi spuna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In noiembrie 2005 am cumparat de la INSTITUTUL DE FONO AUDIOLOGIE "PROF.DR.DORIN HOCIOTA" , Bucuresti, un aparat ADAPTO BTEP (OTICON scrie pe certificatul de garantie), care s-a defectat acum 2 luni.Am fost cu el la service-ul de la Institut, dar d-na de acolo a zis ca nu stie sa-l repare, ca ar incerca sa-i sunteze microfonul...am strans foarte greu banii cu care am platit aparatul (31 milioane) si mi se pare o nebunie ca dupa nici 2 ani sa-l "repare" asa. Am fost si la alte firme, dar dupa ce luau 25.00 lei =constatare, spuneau ca nu stiu sa-l repare. Va rog mult, daca stie cineva un centru care sa se priceapa la astfel de aparate sa-mi spuna!

Sincer, dacă aş fi audiolog, Oticon Adapto nu e chiar modelul pe care să mi-l doresc venit la reparat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ananisa, ce-ai facut,ai rezolvat problema cu aparatul Oticon?

te intreb pt ca am si eu acum o problema tot cu un aparat luat de la Panduri, al baietelului meu (l-a spart partial).

poti sa ma indrumi unde se poate rezolva problema?multumesc mult.

am incercat pe pm , dar nu merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In noiembrie 2005 am cumparat de la INSTITUTUL DE FONO AUDIOLOGIE "PROF.DR.DORIN HOCIOTA" , Bucuresti, un aparat ADAPTO BTEP (OTICON scrie pe certificatul de garantie), care s-a defectat acum 2 luni.Am fost cu el la service-ul de la Institut, dar d-na de acolo a zis ca nu stie sa-l repare, ca ar incerca sa-i sunteze microfonul...am strans foarte greu banii cu care am platit aparatul (31 milioane) si mi se pare o nebunie ca dupa nici 2 ani sa-l "repare" asa. Am fost si la alte firme, dar dupa ce luau 25.00 lei =constatare, spuneau ca nu stiu sa-l repare. Va rog mult, daca stie cineva un centru care sa se priceapa la astfel de aparate sa-mi spuna!
daca te intereseaza am eu un aparat de vanzare 0743529659 0722074592 travel_travel61 id mess

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In noiembrie 2005 am cumparat de la INSTITUTUL DE FONO AUDIOLOGIE "PROF.DR.DORIN HOCIOTA" , Bucuresti, un aparat ADAPTO BTEP (OTICON scrie pe certificatul de garantie), care s-a defectat acum 2 luni.Am fost cu el la service-ul de la Institut, dar d-na de acolo a zis ca nu stie sa-l repare, ca ar incerca sa-i sunteze microfonul...am strans foarte greu banii cu care am platit aparatul (31 milioane) si mi se pare o nebunie ca dupa nici 2 ani sa-l "repare" asa. Am fost si la alte firme, dar dupa ce luau 25.00 lei =constatare, spuneau ca nu stiu sa-l repare. Va rog mult, daca stie cineva un centru care sa se priceapa la astfel de aparate sa-mi spuna!
,

 

salut, am eu ultimu model de oticon de vanzare.pret super bun.daca esti interesat adauga-ma pe yahoo mess , am id resetkm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... am eu ultimu model de oticon de vanzare.pret super bun ....

De ce e ultimu', după ăsta Oticon şi-a băgat picioarele, nu mai fabrică aparate auditive, sau de ce? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aceiasi problema cu aparatele mele.Oticon Get Power si Oticon Ino Pro. Somsound se ocupa de service dar, DOAR la aparatele luate de la ei, care sunt in garantie! Penibili!

Chiar nu stiu ce sa fac.Alte proteze nu-mi permit si astea au costat o avere la vremea lor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×