Sari la conținut
Forum Roportal
gazaX

ajutati-ma sa ......

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu i-as pune o punga cu purici in buzunar :tease:

el l-as fi castrat pe loc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orice ajutor e bine venit. orice idee care m-ar ajuta sa ma gandesc ca voi reusi sa am vreodata o relatie normala mi-ar fi de mare folos. nu mai rezist singura. nu vreau sa am repulsii fata de altii. plz help.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum, serios..... nu ai avut si tu niste vanatai dupa? sau eu stiu ce....? nu te-a intrebat nimeni daca esti ok? nu s-a observat ca nu esti in apele tale? nu ai vorbit cu nimeni pe tema asta?

 

macar zi-mi ca nu a fost primul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vreau pe nimeni sa ma ajute sa imi duc planul la sf vroiam sa vad in general ce mi-ar zice si altii, atata tot multumesc. cand esti violata de un nemernic care ti-a fost prieten 7 luni de zile nu poti trece asa usor peste.

 

 

imi cer scuze de ironia de mai devreme, sincer.

cel mai bine e sa incerci sa lasi trecutul la locul lui, si sa privesti in fata. din pacate cu cat vei dori razbunare, cu atat te va apasa mai mult. imi pare rau

 

daca asta poate fi o consolare, nu esti singura din pacate

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am cum sa dovedesc. si oricum pare baiat bun si nu m-ar crede nimeni. sa intamplat asta este eu am ramas cea care sufera dar o sa treaca. dar imi doresc enorm sa guste macar un sfert din suferinta pe care mi-a cauzato.

 

orice ajutor e bine venit. orice idee care m-ar ajuta sa ma gandesc ca voi reusi sa am vreodata o relatie normala mi-ar fi de mare folos. nu mai rezist singura. nu vreau sa am repulsii fata de altii. plz help.

 

sunt doua idei diferite. atata timp cat te vei gandi la razbunare (desi spui ca nu o poti dovedi) nu vei putea merge mai departe linistita. repulsia fata de barbati va continua sa existe.

printre altele afirmi ca nu mai rezisti singura. :good:

nu e deloc usor sa treci peste un viol, e traumatizant. dar cu vointa se poate. analizeaza cu atentie toata povestea, analizeaza ce ai simtit ... mergi la un psiholog, sau vorbeste cu un preot ... orice simti ca iti face bine.

dar daca nu poti dovedi, renunta la orice alta razbunare. un rau platit cu rau, atrage un alt rau.

succes. :tease:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in acelasi sens cu spusele lui puiu : ,,Trecutul nu exista decat in mintea ta, in prezent el nu are nici o putere daca nu-i acorzi atentie.Trecutul nu te poate bantui,dar te poti bantui singur,reinviindu-l''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici o problema cu ironia. :tease: si nu, nu am avut nici o vanataie si nu a observat nimeni pt ca in decursul anilor am invatat sa zambesc atunci cand imi venea sa plang pt ca viata nu e usoara si oamenii sunt rai si daca le dai satisfactie e si mai rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mc mult punga de pureci e ghiar o idee geniala :tease: .

 

 

acum hai sa si glumim: de unde iei puricii? de la mirela?

cred ca-i cea mai buna 'razbunare''

 

cati ani ai ? de-mi e permis sa intreb?

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut o relatie cu un tip care ma facut sa sufar iar acum imi doresc enorm sa ma razbun ajutati-ma va rog sa gasesc un mod de al face sa sufere. mii de multumiri.

Cea mai buna razbunare e sa te vada fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×