Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Orgasmul

Postări Recomandate

De curand am observat o chestie pe care am mai trait`o si in urma cu cateva luni de cateva ori.

Atunci cand ma masturbez(cu partenerul facand nu am observat asta)...in momentul orgasmului...ma loveste o durere violenta in cap...in special in partile laterale,mi se face rau(amestesc,amortesc..si am o usoara greata...parca si o stare de sufocare usoara)...

Totul ma tine vreo 15 minute...durerea de cap imi trece incetul cu incetul ...

Este o durere atat de puternica incat imi vine sa tip :dance3:

Ati mai auzit de asa ceva ? :spiteful: Care ar putea fi cauza si cum sa remediez problema? :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De curand am observat o chestie pe care am mai trait`o si in urma cu cateva luni de cateva ori.

Atunci cand ma masturbez(cu partenerul facand nu am observat asta)...in momentul orgasmului...ma loveste o durere violenta in cap...in special in partile laterale,mi se face rau(amestesc,amortesc..si am o usoara greata...parca si o stare de sufocare usoara)...

Totul ma tine vreo 15 minute...durerea de cap imi trece incetul cu incetul ...

Este o durere atat de puternica incat imi vine sa tip :dance3:

Ati mai auzit de asa ceva ? :spiteful: Care ar putea fi cauza si cum sa remediez problema? :yes:

du-te si fa-ti analizele, posibil sa ai o lipsa de calciu. Ai si convulsii? ( nu ma refer la cele legate de act sexual si orgasm...) Nu8 neglija!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:scare: Nu am lipsa de calciu,doar de magneziu. :tease:

In copilarie am avut 2 cheaguri de sange pe creier si faceam convulsii...oare are vreo legatura? :good:

La neurolog trebuie sa merg ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai degraba consulti un medic cardiolog. Simptomele descrise de tine ma duc cu gandul la o circulatie insuficienta

 

P.S. - si sa nu renunti la masturbare :tease:

Editat de cretinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah ...ca nu stiu la care medic sa ma duc acum ... :good:

Stiu doar ca am prb cu tensiunea arteriala...este ff mica...

 

 

Ah si p.s. : E superb avatarul tau ...imi vine sa`l pap pe blanitza asta :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa de magneziu da dureri de cap,palpitatii,extrasistole.fa o cura de magneziu(Magne B6) si mai ales ca ai avut acele probleme in copilarie nu ar fi rau sa consulti un neurolog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De curand am observat o chestie pe care am mai trait`o si in urma cu cateva luni de cateva ori.

Atunci cand ma masturbez(cu partenerul facand nu am observat asta)...in momentul orgasmului...ma loveste o durere violenta in cap...in special in partile laterale,mi se face rau(amestesc,amortesc..si am o usoara greata...parca si o stare de sufocare usoara)...

Totul ma tine vreo 15 minute...durerea de cap imi trece incetul cu incetul ...

Este o durere atat de puternica incat imi vine sa tip :good:

Ati mai auzit de asa ceva ? :tease: Care ar putea fi cauza si cum sa remediez problema? :scare:

Mai bine renunta la masturbare si o sa vezi ca o sa-ti treaca :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca o sa apara si la sexul normal ....atunci ce fac?

Pana acum nu am patit asta cu partenerul,dar cum el este plecat deocamdata si nu am mai facut`o de vreo 2 luni ...nu stiu daca nu va fi la fel si cu el... :tease:

Editat de dazza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×