Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian T

Brevet Turism - Prestari servicii in Turism

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

va rog, daca cineva cunoaste si poate da relatii unde anume , ce institutii sau scoli acreditate pot oferi cursuri si in cui in ce conditii, ce costuri , cat timp este necesar, pentru obtinerea brevetului in turism (daca asa se numeste), certificare ca sa poti avea activitate comerciala in domeniul turismului.

 

Multumesc

 

Adrian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog, daca cineva cunoaste si poate da relatii unde anume , ce institutii sau scoli acreditate pot oferi cursuri si in cui in ce conditii, ce costuri , cat timp este necesar, pentru obtinerea brevetului in turism (daca asa se numeste), certificare ca sa poti avea activitate comerciala in domeniul turismului.

 

Multumesc

 

Adrian

 

 

Da! institutul Irecson! www.irecson.ro, are sediul in Bucuresti, cu filiale in diferite orase! eu am facut cursurile pt manager in turism! dureaza 6 luni! se da o testare! plus ca iti trebuie un certificat lingvistic care il obtii tot de la ei, fara de care nu poti obtine brevetul in turism dat de Minister! sunt acreditati, ti-i recomand cu caldura, stiu multe presoane care urmeaza cursurile la Irecson! multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da! institutul Irecson! www.irecson.ro, are sediul in Bucuresti, cu filiale in diferite orase! eu am facut cursurile pt manager in turism! dureaza 6 luni! se da o testare! plus ca iti trebuie un certificat lingvistic care il obtii tot de la ei, fara de care nu poti obtine brevetul in turism dat de Minister! sunt acreditati, ti-i recomand cu caldura, stiu multe presoane care urmeaza cursurile la Irecson! multa bafta!

Da te rog mai multe detalii despre cursul de manager in turism:de cite ori se fac ore pe saptamina,ce materii se fac , examenul este grila si orice alt amanunt care ar putea interesa un viitor cursant.As vrea sa stiu daca pentru limba engleza se fac ore sau se da doar examen pentru obtinerea certificatului,deasemenea care este nivelul limbii engleze pe care .trebuie sa o stii,banuiesc ca pentru un incepator este cam greu.... Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da te rog mai multe detalii despre cursul de manager in turism:de cite ori se fac ore pe saptamina,ce materii se fac , examenul este grila si orice alt amanunt care ar putea interesa un viitor cursant.As vrea sa stiu daca pentru limba engleza se fac ore sau se da doar examen pentru obtinerea certificatului,deasemenea care este nivelul limbii engleze pe care .trebuie sa o stii,banuiesc ca pentru un incepator este cam greu.... Multumesc

 

 

 

Buna.Eu am niste informatii despre cursuri pe care le-am facut de curand.Manager in activitatea de turism. Sunt intereante, dureaza 6 luni, sambata si duminca si pretul este acceptabil. :cry:....aaa...si examenul este grila si compania ofera brevet oficializat de mec si nust c alte institutii.

Editat de silvia_iz_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Eu am niste informatii despre cursuri pe care le-am facut de curand.Manager in activitatea de turism. Sunt intereante, dureaza 6 luni, sambata si duminca si pretul este acceptabil. :airkiss:....aaa...si examenul este grila si compania ofera brevet oficializat de mec si nust c alte institutii.

 

Ciao!

Stie cineva salmi spuna unde as putea sa fac cursul de Manager in activitate de turism, dar in Timisoara, ptr ca nu gasesc nimic!Am scris la mai multe firme cu sediul in Bucuresti, dar nu mi-au raspuns niciuna!

Imi dati o mana de ajutor?

mersi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da! institutul Irecson! www.irecson.ro, are sediul in Bucuresti, cu filiale in diferite orase! eu am facut cursurile pt manager in turism! dureaza 6 luni! se da o testare! plus ca iti trebuie un certificat lingvistic care il obtii tot de la ei, fara de care nu poti obtine brevetul in turism dat de Minister! sunt acreditati, ti-i recomand cu caldura, stiu multe presoane care urmeaza cursurile la Irecson! multa bafta!

vad ca ai postat mesajul mai demult. sper ca inca mai ai contul acesta si imi poti spune si mie daca prezenta la cursuri este necesara pentru a-ti insusi cunostintele necesare pentru examen sau poti invata si acasa. ma gandesc la partea practica, ca la teorie se poate invata acasa. multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×