Sari la conținut
Forum Roportal
cimbru

Ce e aceea o secta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cred in dumnezeirea Domnului Isus, in moartea si invierea Lui, au alta "Biblie", creatie proprie.. Asta-i esenta. Au propriile crezuri..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred in dumnezeirea Domnului Isus, in moartea si invierea Lui, au alta "Biblie", creatie proprie.. Asta-i esenta. Au propriile crezuri..

 

:taunt: Foarte buna definitie :lol2: Oare de unde ai luat-o ? :good: Sunt ironic bineinteles :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe departe nu e buna. Am luat-o din ce stiu. Nu ma consider ca facand parte dintr-o grupare care sa intruneasca caracteristicile astea. Esti ironic si insinuant. Si offtopic pe deasupra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amarena de ce sunt offtopic ca am comentat ce ai scris tu ?

 

S

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amarena de ce sunt offtopic ca am comentat ce ai scris tu ?

Da.

Ironia ta era indreptata in alta parte, cred, iar eu am interpretat aiurea. Pentru asta iti cer scuze, dar o problema tot e :taunt:

El nu a cerut definitii, nu ai fost atent la cerinta topicului. El cere "caracteristici". Definitia aia din dex din doua clickuri o dadeam si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oky doky scuzele se accepta desi nu erau necesare :taunt:

 

Fluturel si crestinismul a fost o secta candva deci nu este nimic rau in asta :good: In general ideea de secta este privita rau dar daca exista secte care nu fac "brain wash" la membrii ei nu vad nici o problema :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totusi,spre atentia tuturor,astazi,baptistii(de exemplu) ce numesc o confesiune,nu o secta.Deci parerea mea,este ca Ama are dreptate,Religiile care nu accepta invatatura Biblica sunt sectanti(cum sunt de exemplu mormonii,sau iehovistii,ptr ca au facut importante modificari in Biblie).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AnnaCondor ce modificari au facut mormonii si martorii ? Este simplu sa acuzi pe cineva doar din auzite...Ah...probabil ca te referi la faptul ca au inclus numele lui Dumnezeu acolo unde ii era locul de la inceput si nu au scris DOMNUL. Adica au tradus partea asta corect...Fi mai explicita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×