Sari la conținut
Forum Roportal
miki77

iertarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor.

 

Credeti ca stim sa iertam aproapele nostru sau sa ne cerem iertare atunci cand gresim?

Cand iertam ,cum iertam? Din tot sufletul sau doar asa ca trebuie s-o facem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor.

 

Credeti ca stim sa iertam aproapele nostru sau sa ne cerem iertare atunci cand gresim?

Cand iertam ,cum iertam? Din tot sufletul sau doar asa ca trebuie s-o facem?

 

 

 

 

Eu cred si stiu ca devine imbratisat de religiosi acest forum mai multe decat este necesar !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iertarea ne este la indemana si trebuie sa o folosim, daca vrem sa ne continuam viata si sa nu ramanem legati de un eveniment sau moment nefericit. In clipa in care vei accepta sa pastrezi in tine furie si resentimente, acestea te vor stapani si iti vor controla si incarca mintea de ganduri si framantari interioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred si stiu ca devine imbratisat de religiosi acest forum mai multe decat este necesar !!!!

 

Nu sunt o fanatica(daca asta crezi)dar stiu,din experienta,ca a ierta si a cere sa fi iertat este drumul spre implinirea de sine. :beee:

 

iertarea ne este la indemana si trebuie sa o folosim, daca vrem sa ne continuam viata si sa nu ramanem legati de un eveniment sau moment nefericit. In clipa in care vei accepta sa pastrezi in tine furie si resentimente, acestea te vor stapani si iti vor controla si incarca mintea de ganduri si framantari interioare.

 

Ne cerem iertare sau iertam numai pentru a ne elibera constiinta sau o facem ca vine din interior?

Sunt de acord cu tine in ceea ce ai spus. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iertarea nu este o decizie, ci mai degraba o concluzie la care ajungem la un moment dat. De ce? Pentru ca atunci cand incerci sa ierti un rau si incerci sa-ti spui asta, nu poti. Incerci sa-ti impui decizia iertarii, dar nu poti, tocmai pentru ca iertarea nu este o decizie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred si stiu ca devine imbratisat de religiosi acest forum mai multe decat este necesar !!!!

crezi ca iertarea tine de religie, de credinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca nu poti sa ierti ce faci?^^

 

Eu??????Sau oricine altul???????? Nimic ,dar cred ca pentru tine este mai greu sa fi linistit si sa fi impacat cu tine insuti.

Nu poti sau nu ai curaj sa ierti?

Dar pe tine te poti ierta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×