Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Arhanghelul Mihail este Iisus Cristos ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daisy_ro ti-au spus ca nu este asa ? Inseamna ca te-au mintit :dance3: Ce bizar...Nu a aparut azi...

 

cum sa cred eu ca au mintit,daca nu ma luminezi tu?

i'm waiting...

 

 

p.s vad ca activezi rapid la topicul asta.chiar asa de important este pentru tine? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daisy_ro pai cu ce sa te luminez ? Ti-am spus ce cred ei. Eu nu sunt nici una nici alta ca sa prezint argumente. Orice subiect spiritual este important pentru mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daisy_ro pai cu ce sa te luminez ? Ti-am spus ce cred ei. Eu nu sunt nici una nici alta ca sa prezint argumente. Orice subiect spiritual este important pentru mine...

 

cand spui ,,ei '' te referi la cine? bisericile sunt pline de unii <<ciudati >>cu proprii-felurite idei.daca ai vorbit cu 2-3 asta nu inseamna ca e crezul unei biserici.

in biserica adventista sunt destui care nu cred in e.g white,uite un exemplu care nu denota subscrierea intregii biserici la asta.clear? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daisy_ro aceasta este o credinta unanim acceptata. Intereseaza-te...Daca prietenii tai adventisti ti-au ascuns asta ar trebui sa iti pui semne de intrebare :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daisy_ro aceasta este o credinta unanim acceptata. Intereseaza-te...Daca prietenii tai adventisti ti-au ascuns asta ar trebui sa iti pui semne de intrebare :yes:

 

imi pun alte semne de intrebare...

ce motiv as avea sa te cred pe tine si nu pe ei? :dance3:

cum as putea sa cred un ,,ne-adventist''?

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ispititorul a venit la Eva neinvitat. La Isus la fel in pustie, crezand ca n-o sa-l recunoasca, s-a prezentat in forma de inger de lumina. Apoi prin farisei si carturari venea destul de des cu intrebari capcana la care inainte de a le raspunde ii intreba: "pt ce ma ispititi"?

Astazi el (ispititorul) vine prin tot felul de cunoscatori rataciti, care nu si-au gasit inca locul int-o biserica.

Fratilor, despre lucruri care nu au leg cu participarea noastra la planul de mantuire, intrebati-L pe Dumnezeu. El raspunde tuturor celor care-L cauta cu inima sincera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
păi dacă Isus ar fi Mihail, ar mai spune Daniel prin inspiraţie de la Duhul, că este "una din căpeteniile cele mai de seamă" ? ar spune "Căpetenia cea mai de seamă" .

poate inca nu fusese inaintat in grad... sau era o potrivire de nume...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×