Sari la conținut
Forum Roportal
nike

Retete de lux

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Puteti sa-mi dati niste linkuri la niste siteuri cu retete de lux, pls.

 

Scuze daca mai exista un thread asemanator.

 

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce inseamna "de lux"?

cat mai scumpe, cat mai greu de facut, care arata ciudat, mancare de "snobi" gen caviar...?

 

chiar asa ! daca vrei lux inseamna ca nu tre sa gatesti ! iti recomand marriot ! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cristin , caviarul este mincare, depinde de felul cum il servesti , si in plus e exact ce vrea Nike, mincare de lux. Se aseaza caviarul intr-un bol frumos de cristal si sub bol se pune multa gheata ( dar zdrobita) , pt ca caviarul trebe sa stea la rece, si se serveste , pe bucati de toast cu ceapa taiata felii , cu " cornichons" , sunt niste castraveti in miniatura murati, si oua fierte tari , taiate frumos in rondele. amavut sansa de a gusta ,dar va asigur ca e oribil , zici ca maninci peste crud , ma rog, gusturile nu se discuta)

 

Apoi , ar mai putea cumpara niste foie gras, servit la fel pe niste toast -uri, si niste saumon fum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sushi la fel face parte din lista mancarurilor de Lux, si se poate face si acasa.

 

Trebuie sa placa vizitorilor ca si scoicile l'hu

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sushi...? cam greu in Romania,mai itai ar trebui sa intrebi ,cata lume a mancat sushi sau daca stiu din ce este facut,cat despre fondue nici nu mai vorbim,nici cei cu bani nu cred ca stiu sa iti explice ce anume e sau cum se maninca.

asa ca mai bine sa ramina la :un sufleu,rate cu portocale si creme caramel sau crep suzette,care sint usor de facut in casa. :spiteful:

 

 

Se putea altfel ??? Un lux mai redus si la propriu si la figurat, tocmai potrivit la locuri necesare unde lux predomina si impresioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Cristin , caviarul este mincare, depinde de felul cum il servesti , si in plus e exact ce vrea Nike, mincare de lux. Se aseaza caviarul intr-un bol frumos de cristal si sub bol se pune multa gheata ( dar zdrobita) , pt ca caviarul trebe sa stea la rece, si se serveste , pe bucati de toast cu ceapa taiata felii.

 

Aproximativ asa se servesc si icrele de Manciuria. Pe bucati de toast unse cu putin unt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parca era vb de retete nu cum se prezinta mancarea.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×