Sari la conținut
Forum Roportal
Lynda2006

atacuri de panica

Postări Recomandate

Ma-am bucurat deosebit de mult cand am gasit acest forum.Stiu ca multi sufera de aceasta boala cu care eu ma confrunt de mai bine de 3 ani si pe care nu am putut s-o inving pana acum.Desi sunt sub tratament din 1 octombrie 2003(xanax) nu vad nici o imbunatatire a acestei situatii propriu zise fiindca altfel nu pot sa-i spun.Ma simt ca un invalid chiar daca in unele zile pot sa fac orice ,sa lucrez in curte ,sa ies chiar si afara,sa vorbesc cu mai multi oameni,dar asta e foarte rar fiindca de obicei nu ies din teritoiul meu personal numai de teama ca mi s-ar putea intampla ceva.Este o aberatie dar nu am ce sa fac.Mai ales ca vad ca medicamentele nu ma ajuta deloc.Nu pot sa spun ca mai am accese de sufocare atat de dese,dar mi-e frica si atat spun --nu pot--.Mi se pare de multe ori ca sunt o santajista ordinara care fac mult rau familiei mele,fiindca si ei sunt afectati,dar ce sa mai fac? Pe deasupra sunt si cadru madical care are cat de cat habar de situatia in care ma aflu deci cand madicul spune ca o sa treaca,si eu stiu cu ce am de-a face atunci chiar disper,imi plang de mila si doar atat.Singura greseala e ca boala mi s-a agravat foarte mult din cauza ca nu m-am tratat de la primele simptome .Le-am ignorat,m-am mintit singura ca ar fi niste hipocalcemii,anemii severe ,si m-am indopat cu calciu in cantitati industriale dar pana la xanax chiar mi-era foarte rau.Deci am inteles ca va mai confruntati si altii dar ati putut invinge boala.Ajutati-ma sa ies di casa va rog .Multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×