Sari la conținut
Forum Roportal
beijos_grande

AJUTOR!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te plang,dragutza mea, ca stiu prin ce treci. Asta- iarna am facut prostia sa ies o singura data cu un tip , desi stiam ca fusese client la 9...cu ani in urma, eu credeam ca pentru depresie...Dupa prima seara, nu mi-a mai trebuit, mai ales ca m-am intalnit cu o cunostinta comuna care mi-a spus ca a pus tiganii sa o bata pe o tipa de care-i placea pentru ca nefericita ii refuzase avansurile sexuale. Gagica a fost caftita de 2 ori, inainte si dupa ce a fost pazita de politie la usa caminului, asa ca trebuia sa ma descurc singura.

Si cum gagiul era narcisistul pamantului, i-am gasit ac de cojoc. M-am dus la o petrecere unde erau cei mai buni prieteni, seful lui the big cahuna blah-blah, si am facut-o pe nebuna. M-am prefacut inculta satului, m-am imbatat manga. Ne-am intalnit din intamplare peste o luna pe strada. El a trecut pe partea cealalta sa nu mai dea ochii cu mine hah-ha.

Ideea este ca trebuie sa il convingi ca nu esti asa de pretioasa pe cat crede el. Trebuie sa lucrezi putin la orgoliul tau, dar chiar merita sa tii la oameni ca astia? Ai grija ce faci si tine-ne la curent.

 

La saritii de pe fix, solutiile de bun-simt, ca un nu hotarat, chiar nu merg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi tu, Brutus? :)

De ce e nevoie de păreri despre interlocutor.? Hai să ne limităm la păreri despre subiect. Poţi să o consideri "domnişoara X", indiferent dacă are 16 sau 25 de ani.

 

 

 

ms pt ajutor.si eu sunt de aceeasi parere.nu conteaza cine sunt sau cati ani am.daca vrei sa dai un sfat k,daca nu asta e.ms:)

 

iote profit si eu de ocazia acestui topic, sa spun ca am si eu un coleg care ma tortureaza cu cereri in casatorie, ieri i-am bagat pixul in mana, azi m-a luat pe sus cu tot cu scaun, sa-i fac vant pe scari? :crazy:

 

 

 

 

:cry: poate e o idee buna faza cu scarile.dar la mine se agraveaza situatia.cred ca singura solutie, dupa cum mi-a spus si el,este sa ma mut din oras.am facut greseala sa ies aseara cu el la o cafea ca sa discutam.am crezut ca o sa il fac sa inteleaga ca nu mai are rost sa ne vdm dar mai rau l-am ambitionat.el stie ca mie imi face placere sa fiu cu el si de aia nu renunta.spune ca dc sa renunte?i-am dat o mie de motive dc nu e bine sa ne mai vdm dar...degeaba.:(asa ca...multumesc pt opinii.astept sfaturi si solutii in continuare.

 

Mă poţi prezenta drept prietenul tău. :crazy:

Sigur o să-i treacă orice interes pentru tine. :doh:

 

 

ce dragut din partea ta sa ii oferi fetei acest ajutor.fostul meu prieten cu care am fost 5 ani mi-a zis sa ii spun respectivului ca i-am acceptat cererea in casatorie pe care mi-a facuto de curand ca poate scap asa dar ...nu!!!!:band: a fost la fel de dragut ca tine.:) sa stii ca daca dai de genul de barbati ca asta degeaba vii cu motive din astea ca tot nu renunta.

 

mda ... dincolo de faptul ca acum platesti pretul "placerii" de a iesi cu un smecher de cartier... iti va fi destul de greu sa scapi de el, daca lui asa cum spui, i s-a pus pata pe tine( hi, hi... parca e mel. celor de la

Voltaj)....

o solutie ar fi asa cum a spus si Black, sa vorbesti cu parintii tai... sunt maturi si pot gasi o rezolvare problemei tale... pana atunci evita orice contact cu smekerul

cu ani in urma am cunoscut si eu un altfel de tip si pot spune ca nebunia si cinismul ii caracterizeaza :yahoo:

asa ca... ai grija . ;)

 

 

 

 

ms mult pt sfat.dar alor mei nu le pot spune.nu imi e frica de ei dar prefer sa platesc si sa imi rezolv singura greselile si nu vreau sa ma cert cu sora mea.:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te plang,dragutza mea, ca stiu prin ce treci. Asta- iarna am facut prostia sa ies o singura data cu un tip , desi stiam ca fusese client la 9...cu ani in urma, eu credeam ca pentru depresie...Dupa prima seara, nu mi-a mai trebuit, mai ales ca m-am intalnit cu o cunostinta comuna care mi-a spus ca a pus tiganii sa o bata pe o tipa de care-i placea pentru ca nefericita ii refuzase avansurile sexuale. Gagica a fost caftita de 2 ori, inainte si dupa ce a fost pazita de politie la usa caminului, asa ca trebuia sa ma descurc singura.

Si cum gagiul era narcisistul pamantului, i-am gasit ac de cojoc. M-am dus la o petrecere unde erau cei mai buni prieteni, seful lui the big cahuna blah-blah, si am facut-o pe nebuna. M-am prefacut inculta satului, m-am imbatat manga. Ne-am intalnit din intamplare peste o luna pe strada. El a trecut pe partea cealalta sa nu mai dea ochii cu mine hah-ha.

Ideea este ca trebuie sa il convingi ca nu esti asa de pretioasa pe cat crede el. Trebuie sa lucrezi putin la orgoliul tau, dar chiar merita sa tii la oameni ca astia? Ai grija ce faci si tine-ne la curent.

 

La saritii de pe fix, solutiile de bun-simt, ca un nu hotarat, chiar nu merg.

 

 

ca bine zici ca la unii barbati nu ai cum sa le spui nu pt ca nu stiu ce e ala refuz.ma bag din ce in ce mai adanc.m-am saturat sa vb singura.de cate ori i-am zis ca nu mai vreau nici eu nu mai stiu.dati-mi va rog o idee,o modalitate de ai spune nu de a-l face sa inteleaga,ca deja se complica treaba si imi e sa nu treaca prea mult timp pana sa mai pot face ceva.ms pt sfaturile de pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu vrei sa scapi de el (?) , ce ai mai cautat cu el la cafea? De ignore,ai auzit?

Sa te muti din oras??? hai sa fim seriosi!

Nasul meu de baba... imi spune ca aceasta situatie iti gadila putin orgoliul...

putin mai mult ''una''...insa se joaca rau de tot cu focul...si se va arde intr-un mod tare neplacut :)

doar ca din fericire...am ajuns la concluzia ca unii oameni[majoritatea] isi merita soarta :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu vrei sa scapi de el (?) , ce ai mai cautat cu el la cafea? De ignore,ai auzit?

Sa te muti din oras??? hai sa fim seriosi!

Nasul meu de baba... imi spune ca aceasta situatie iti gadila putin orgoliul...

 

 

 

orgoliu????????daca asa crezi.k!fiecare cu parerea lui,dar as fi vrut sa fie doar o problema de orgoliu.-_- si am iesit cu el la o cafea pt ca m-a pus sa aleg intre a iesi o data cu el sa vb si a veni la mine la poarta(stau la curte).u ce ai fi ales?nu cunosti destul de bine situatia si nu il cunosti pe el ca sa intelegi exact dc nu e asa usor sa il ignor.

 

putin mai mult ''una''...insa se joaca rau de tot cu focul...si se va arde intr-un mod tare neplacut :beee:

doar ca din fericire...am ajuns la concluzia ca unii oameni[majoritatea] isi merita soarta :ok:

 

 

 

tie dragutule iti cam place sa imi dai peste nas.dc oare? :) cu focul m-am jucat la inceput cand l-am cunoscut pe respectivu si nu imi e rusine sa recunosc,dar acum crede-ma ca incerc sa "sting focul".ce concluzii bune tragi u!!!!ti-ai meritat si u odata soarta,cumva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
orgoliu????????daca asa crezi.k!fiecare cu parerea lui,dar as fi vrut sa fie doar o problema de orgoliu.:yawn: si am iesit cu el la o cafea pt ca m-a pus sa aleg intre a iesi o data cu el sa vb si a veni la mine la poarta(stau la curte).u ce ai fi ales?nu cunosti destul de bine situatia si nu il cunosti pe el ca sa intelegi exact dc nu e asa usor sa il ignor.

tie dragutule iti cam place sa imi dai peste nas.dc oare? :ok: cu focul m-am jucat la inceput cand l-am cunoscut pe respectivu si nu imi e rusine sa recunosc,dar acum crede-ma ca incerc sa "sting focul".ce concluzii bune tragi u!!!!ti-ai meritat si u odata soarta,cumva?

eu sunt primul care spun ca mi-am meritat soarta...si mi-o merit in continuare -_-

auzi...de fapt...de ce e tipul asta asa periculos????? :)

e periculos ptr ce-ti poate face...sau ptr imaginea ta?????? :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt primul care spun ca mi-am meritat soarta...si mi-o merit in continuare :ok:

auzi...de fapt...de ce e tipul asta asa periculos????? :)

e periculos ptr ce-ti poate face...sau ptr imaginea ta?????? :beee:

 

 

e periculos pt ce e si pt ce ar putea face daca ar vrea.sunt multe la mijloc!!!si multi de care sa tin cont!!!poate ca as fi fost in continuare cu el daca nu ar fi ce e.nu e vorba de imaginea mea aici.

Editat de beijos_grande

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ,gandestete de ce vrea el neaparat sa fie cu tine?

Sti,intotdeuna exista 2 versiuni ale povesti,noi o stim pe a ta.

...."esti asa cum te vad ceilaltii"...,poate esti cea mai buna din cartier ,si el nu se lasa pina nu te trece la carnetel..!

Sau cine stie ,ca nu ne-ai dat amanunte! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e periculos pt ce e si pt ce ar putea face daca ar vrea.sunt multe la mijloc!!!si multi de care sa tin cont!!!poate ca as fi fost in continuare cu el daca nu ar fi ce e.nu e vorba de imaginea mea aici.

uite,doamne,cu ce se ocupa ''don corleone''....hai ca-i tare :)

de unde atata teama domnisoara???crezi ca te omoara? ca te vinde?in ce lume traiesti????

o fi el periculos...dar nici chiar asa cum il descrii tu nu poate fi...fiindca acum ar fi fost mort sau in puscarie :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand cred ca nu ai mai mult de 18 ani, din moment ce mai crezi in povesti.

 

in al doilea rand da-ti doua palme si trezeste-te la realitate, deoarece nu mai traim in padure...si nu vin vizigotii, hostrogotii, gotii,celtii sau mai stiu eu ce natie de barbar care sa violeze femeile si sa omoare barbatii.

 

 

in al treilea rand, nu o fi SCARFACE reincarnat, sa puna mafia sa te anihileze.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×