Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Se redreseaza dolarul?

Postări Recomandate

Dolarul a depasit pragul de 34.000 lei la cursul stabilit ieri de catre Banca Nationala a Romaniei.

 

Pe plan extern raportul a fost de 1,1989 dolari pentru un euro - cea mai mica paritate din ultimele patru luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dolarul isi continua cresterea si a ajuns ieri la la 1,1760 dolari pentru un euro. Aceasta a fost dupa discutia legata de posibilitatea cresterii principalelor dobinzi din SUA, de la reuniunea Grupului celor Sapte (G7), care sa-a desfasurat la sfirsitul saptaminii trecute (dupa cum ne spune Evenimentul Zilei).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acuma diferenta dintre euro si dolar este de 7 mii. oricum nu cred ca dolaru scade sub 30 de mii. de euro nu stiu ce sa zic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinind cont de evolutiile economice si politice nu cred ca vor aparea cit de curind noi perspective de redresare .... poate nici nu-si doresc acest lucru.

 

au rezerve de petrol destul de mari ... sa-ar putea ca jocul de la bursa sa fie facut chiar de ei

 

in viitor razboaiele se vor purta pentru acest "aur negru"

 

noi europenii nu prea avem resurse la nivelul americanilor, in schimb stim sa consumam, iar orientul mijlociu tot ei il controleaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×