Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Indreptarea parului.

Postări Recomandate

Acum cateva luni de zile, in incercarea de a conferi volum parului, la-am facut permanent. Buclele sa-au dus, bineinteles, dar parul meu are (pe alocuri) aspect de "matura". As putea sa scap cumva de acest aspect si sa am din nou parul drept?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca exista o metoda de indreptare definitiva a parului,poate cineva sa-mi spuna in ce consta ea sau sa-mi dea mai multe informatii in legatura cu aceasta metoda?Am parul cret si m-am saturat sa-la tot intind cu presa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum cateva luni de zile, in incercarea de a conferi volum parului, la-am facut permanent. Buclele sa-au dus, bineinteles, dar parul meu are (pe alocuri) aspect de "matura". As putea sa scap cumva de acest aspect si sa am din nou parul drept?

 

 

Cred ca poti sa incerci cu un conditioner, insa nu iti dau prea multe sanse de reusita. Solutia cea mai buna in cazul de fata este sa il tai si sa astepti sa creasca la loc. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

genial!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum cateva luni de zile, in incercarea de a conferi volum parului, la-am facut permanent. Buclele sa-au dus, bineinteles, dar parul meu are (pe alocuri) aspect de "matura". As putea sa scap cumva de acest aspect si sa am din nou parul drept?

 

Cu cativa ani in urma am avut si eu aceeasi problema.Spider are dreptate...tot ce poti sa faci este sa te tunzi!Eu asta am facut,sa-a regenerat si acum am un par sanatos.Cu acea ocazie am si renuntat definitiv la permanent(imi facusem pana atunci 6)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ca exista o metoda de indreptare definitiva a parului,poate cineva sa-mi spuna in ce consta ea sau sa-mi dea mai multe informatii in legatura cu aceasta metoda?Am parul cret si m-am saturat sa-la tot intind cu presa.

Si eu am o problema asemanatoare dar m-am resemnat de mult. Parul meu nu este cret ci mai degraba foarte ondulat si cand eram mai mica ma chinuiam din rasputeri sa-la fac cat mai drept.

Dar sa fim serioase daca ni-la tot indreptam artificial nu facem altceva decat sa-la degradam treptat pana cand o sa-la distrugem de tot. Eu acuma pentru a-la domolii nu fac altceva decat sa-la limpezesc cu otet (pentru ca il face mai matasos) si sa-la pieptan bine cat e inca umed, pentru a nu lasa buclele sa se formeze.

Rezultatul e ca am un par moale, cu o culoare mai dechisa un pic (din cauza otetului) si la capitolul bucle e chiar interesant pentru ca nu se onduleaza decat varfurile si arata destul de sexy cateodata.

Daca aveti o metoda mai buna eu sunt "pentru". Adca incerc orice!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singura solutie este foarfeca...de profesie sunt coafeza, nu pot practica din pacate. Exista o solutie, dar nu cred ca este indicat...Tot asa cum sa-a pus parul pe bigudiuri si a devenit cret se poate intinde parul si tot cu solutie de permanent se face drept...Efectul de "matura" nu dispare...tot foarfeca ramane rezolvarea problemei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este bine sa te faci des cu presa deoarece parul se arde.Eu folosesc SUNSILca(balsam..exista si crema)..Aplic balsamul pe parul umed,spalat..sa stiti ca da rezultate...cel putin eu sunt multumita.Sunt chiar "obsedata" de parul drept. :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai am o prietena care tot indreptandu-si parul pana a inceput sa iasa foc :blinca: si la-a nenorocit. asa ca nu prea recomand presa.

si sunsilca-ul crema am auzit ca e caiar bun dar nu pot sa zic prea multe, eu nu il folosesc. eu sunt cam opusa sunt cam obsedata de parul cu volum si ma enervez la culme cand vad ca e lipit de cap :spiteful: si nu am ce sa ii fac :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×