Sari la conținut
Forum Roportal
Cristalys

Joburile manageriale, incotro?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de ceva timp sint in situatia de a-mi gasi un nou job in ro. am fost plecata o perioada din tara, iar ceea ce observ acum ca se intimpla pe piata locurilor de munca e de natura sa ma ingrijoreze un pic.

 

prin pregatirea si experienta mea targetez functiile de middle management.

 

am luat-o sistematic cu citirea anunturilor din ziare, internet, agentii de recrutare. interviuri peste interviuri, teste psihologice etc.

 

in momentul in care incepe discutia privind pachetul salarial, incep sa aud (daca le aud si pe astea) sume vehiculate de genul 500 euro, si minim trecut pe CM.

 

nu as vrea sa par lipsita de modestie, dar la o exprienta de 16 ani in domeniu, mi se pare aberant.

 

1. s-au schimbat lucrurile in romania atit de mult cit am fost plecata?

 

2. se cauta doar oameni care sa ceara cit mai putin si sa presteze o munca de aceeasi bani?

 

3. care mai sint cotatiile salariale pt middle management?

 

mi-ar fi de folos parerile si opiniile voastre, in special al celor care lucreaza in business si human resources (asta nu inseamna ca nu ma intereseaza si celelalte pareri)

 

va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in momentul in care incepe discutia privind pachetul salarial, incep sa aud (daca le aud si pe astea) sume vehiculate de genul 500 euro, si minim trecut pe CM.

 

nu as vrea sa par lipsita de modestie, dar la o exprienta de 16 ani in domeniu, mi se pare aberant.

 

1. s-au schimbat lucrurile in romania atit de mult cit am fost plecata?

 

2. se cauta doar oameni care sa ceara cit mai putin si sa presteze o munca de aceeasi bani?

Există mai multe aspecte care ar trebui luate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te ascult, macar sa ma inteleg si eu ce se intimpla...

Genul ăsta de job-uri s-a demonetizat, pentru că s-a "democratizat" prea tare, orice tolomac (sau orice toantă,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×