Sari la conținut
Forum Roportal
aprins

Cersesc dragoste...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce poti sa faci atunci cand ai impresia ca "cersesti" dragoste, de la partener, iubita?

 

 

sa te opresti o clipa...sa te analizezi profund.....si sa iti raspunzi la urmatoarea intrebare: .... Iti doresti sa stai in capul mesei sau te multumesti cu resturile de la masa stapanilor?

 

Sper ca ti-am raspuns la intrebare. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce poti sa faci atunci cand ai impresia ca "cersesti" dragoste, de la partener, iubita?

 

sa vb. cu ea, sa clarifici situatia. Nu are nici un rost sa o continui asa, chiar de la un anumit moment dat pare. Te gandesti prea mult la consecinte. Fi sincer si hotarat cu ea. Daca nu vrea inseamna ca nu a fost sa fie. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce poti sa faci atunci cand ai impresia ca "cersesti" dragoste, de la partener, iubita?

 

Sa renunti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca deja ca e o mare realizare sa simti lipsa unui raspuns in dragoste, ca cersesti,...... este deja enorm ca simti....sunt atat de multi in situatia asta....dar atat de putini care o constientizeaza...de aici pana la "lamurirea" situatiei mai este foarte putin.

De felul cum vom "schimba" starea aceasta iar este parte din personalitatea fiecaruia...deci nu exista vreo formula...numarul de consilieri pe aceasta tema sunt in crestere...dar nu cred ca se pun cu adevarat in pielea celui patit....!!!!!....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce poti sa faci atunci cand ai impresia ca "cersesti" dragoste, de la partener, iubita?

 

Sa renunti .

 

 

 

Si eu as proceda la fel. Desi...............sigur va fii greu :) :x ESTE NECESAR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce poti sa faci atunci cand ai impresia ca "cersesti" dragoste, de la partener, iubita?

 

Mda...destul de trist.. :) ...in primul rand trebuie sa discuti cu persoana iubita,sa lamuriti aceasta situatie,pentru ca stim cu totii comunicarea intr-o relatie e f importanta.Se poate sa ai doar impresia ca "cercesti"si in realitate sa nu fie asa, de aceea e bine sa-i spui ce te ingrijoreaza.

Insa daca ea/el iti va confirma cele crezute de tine atunci nu mai exista cale de mijloc...dragostea poate sa fie sau sa nu fie intr-o relatie...iar dragostea nu se cerseste.

Cred ca nu exista persoana care macar o data in viata sa nu fi patit sa

nu-i fie impartasite sentimentele.Ce e de facut in acest caz?Pai nimica altceva decat sa treci mai departe,sa incerci sa uiti cat mai repede...desi e foarte greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspunsuri si pareri...

nu sstiu dac asi voi ati simtit vreodata asta.. sau poate sunt eu o persoana care isi doreste foarte mult sa fie iubita.. sau poate ca inteleg eu dragoste altfel..

sa va spun o parte a povestii.. am fost impreuna aprox o luna timp in care lucrurile intre noi incepuse sa scartie ( nu va ganditi ca o luna e prea putin timp; ne stiam de mai mult timp si undeva la inceputul lui mai , cand am fost in vama, sa-a intamplat.. a fost ca si cum eram unul pentru celalat, pana ce problemele ne-au facut sa ne racim sentimentele.. aveam mai tot timpul pareri diferite sau cel putin asa voiam noi sa fie...) . dupa toate astea, laun moment dat am gresti eu fata de ea, am inselat-o ( nu a fost nimic intre mine si tipa respectiva.. a fost doar ceva superficial, de catev ore... in noaptea in care sa-a intamplat , parca imi pierdusem mintile, nu mai eram eu.. nu am putut sa fac nimic ca EA sa nu afle) . atunci ne-am despartit, eu mi-am recunoscut vina si de atunci i-am tot arat ca imi pare rau , am incercat sa-i arat ca a fost o mare prostie din partea mea.. si am sa recunosc in continuare ....acum, de vreo 2 saptamani suntem din nou impreuna, dar ea este rece , distanta, deloc afectuoasa.. si din nou mi-am dat seama ca nu simtim la fel, ca nu percepem la fel sentimentele.. eu sunt un tip care simte, pun pasiune in tot ceea ce fac, ofer mult din mine, si ceea ce simt pentru ea e foarte intens...

nu voiam sa iau o decizie inainte de cuoanste pareri si alte experiente... multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata femeile se intorc la barbatii care le-au inselat doar ca sa le arate ce-au avut si ce-au pierdut... probabil si ea face cam acelasi lucru acum... altfel nu-mi explic atitudinea ei rece si distanta...

In rest ce pot sa-ti spun... daca nici prima oara n-a mers, iar acum, dupa doua saptamani apar din nou probleme, cred ca nu va potriviti, nu sunteti facuti unul pentru celalalt... :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×