Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

PARANOIA CLUB

Postări Recomandate

adevaratii si ne-adevaratii patrioti, veghetori in lanul de secara sau ba, sa se tina de tema topicului si sa se abtina atat de la acuze cat si de la amentintari voalate. anunt valabil de altfel si pentru ne-patrioti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nenea, as participa cu placere la subiectul initiat de matale, dar...

 

... am in creier o anume 'sita' care filtreaza automat si iremediabil orice stire tampita sau ... fantezista ... asa ca, din pacate, n-oi fi un bun partener de discutii, pentru ca reactia mea la manipularile de genul asta este supra-simplista: "get away! bullshit! fuck off!", si schimb canalul sau arunc ziarul :yes:

 

poate totusi, daca insisti, o sa revin, one of these days :tease:

Apropo de " sita", te-as sfatui s-o folosesti atit pentru intrarea informatiilor cit mai ales pentru iesire. Ia uite ce scrie in ultimul numar al revistei " Connect" : "Legea impotriva terorismului"- iata o noua gaselnita care va deveni publica in curind in Uniunea Europeana. Miezul acesteia consta in extinderea masiva a autorizarii activitatilor de servicii secrete. Pe viitor, aceste servicii vor avea acces asupra datelor privind numarul de cont, permisul de conducere, numarul de pasageri dintr-un avion, continutul e-mailurilor si telecomunicatii. De asemenea, au fost reduse posibilitatile de a se aproba , la cerere , posibilitatea oferita cetatenilor de a obtine informatii din partea serviciilor secrete. Se planuieste ca pe viitor serviciile secrete sa poata urmari persoane pe toata suprafata UE. Pentru a-si indeplini sarcinile , serviciile dispin printre altele si de datele biometrice, ca de pilda amprentele digitale sau portrete digitalizate. " Apropo, ati auzit cumva de noile pasapoarte care contin datele biometrice ale persoanei?

Citez in continuare:" Faptul ca telefoanele se asculta cam peste tot in lume da catre organele abilitate ale statului , cu scopul de a preveni actiunile care ar putea dauna respectivelor natiuni , nu mai reprezinta un secret pentru nimeni. " iar articolul contine o serie de descrieri ale diferitelor "scule" de ascultat inclusiv o serie de instalatii miniaturale si o farte spectaculoasa instalatie de scanare a vibratiilor geamului, pentru ascultarea convorbirilor de la distanta in spatii inchise.(!!!) Tot in articol se aminteste ca superputerile lumii folosesc FILTRE pentru cuvinte cheie (sau "sita" cum iti place tie sa-i spui)care declanseaza inregistrarea convorbirii la anumite cuvinte "cheie". In concluzie, posibil oare sa ne indreptam spre o noua farma de dictatura la scara europeana? Este simplu sa ne gindim ceva mai departe si sa observam cit de usor politicienii pot sa-si faca legi pentru ei si sa se foloseasca de ele. De exemplu in domeniu...economic. Vom ajunge sa nu putem vorbi la telefon sau pe mail de bani sau alte activitati comerciale ca nu stii cind te asculta concurenta...Si daca acum inca aparatele de interceptare sint scumpe, din experienta stim ca tehnologia pe masura ce se cere mai mult si evolueaza are tendinta de a deveni tot mai accesibila...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma, dar comunicarea, in forma ei de baza, este libera. Sunt prea multe forme de a transmite un mesaj, muult prea multe. Da, pot fi interceptat, nu pot fi oprit. Inchis? Nu inainte de a sti cateva zeci de persoane despre mine. Da, comunicarea este cu adevarat libera.

 

Si, pardon, postul tau imi vine exact pe tiparul zvonurilor alarmiste care le rejectez automat :yes: Da, atata timp cat exista islamisti idioti care sunt in stare sa se sinucida, in acelasi tren cu mine, prefer sa-mi fie ascultate telefoanele. Imi place sa cred ca sunt indeajuns de transparent incat sa nu intereseze ca si altii vad ce comunic eu. So much the better!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuza-ma, dar comunicarea, in forma ei de baza, este libera. Sunt prea multe forme de a transmite un mesaj, muult prea multe. Da, pot fi interceptat, nu pot fi oprit. Inchis? Nu inainte de a sti cateva zeci de persoane despre mine. Da, comunicarea este cu adevarat libera.

 

Si, pardon, postul tau imi vine exact pe tiparul zvonurilor alarmiste care le rejectez automat :yes: Da, atata timp cat exista islamisti idioti care sunt in stare sa se sinucida, in acelasi tren cu mine, prefer sa-mi fie ascultate telefoanele. Imi place sa cred ca sunt indeajuns de transparent incat sa nu intereseze ca si altii vad ce comunic eu. So much the better!

Islamistii, sincer, nu este imposibil sa fie intr-adevar cum i-ai categorisit tu, dar inn acest cdaz pot fi numai buni de masa de manevra!!! la asta te-ai gindit???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×