Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

PARANOIA CLUB

Postări Recomandate

M-am gindit ceva vreme unde sa postez asta: la " teoria chibritului" sau la "politica". Pina la urma m-am decis pentru "politica" pentru ca asta vizeaza de fapt. Rolul acestui topic este de a da mai mult decit friu liber imaginatiei si de a posta cu curaj maxim orice vaga suspiciune va trece prin cap, la vizionarea stirilor, citirea articolelor de presa, (inclusiv Monitorul Oficial) sub protectia titlului. Teorii conspirationiste, manipulari prin mass media (de exemplu creearea artificiala a unei "stari de fapt" care poate ulterior motiva cutare sau cutare masura antipopulara), orice banuiala de distragere a atentiei de la problemele reale catre altele creeate artificial, oameni care banuiti ca-si fac legea pentru ei, aspecte care lasa sa se intrevada Noua Ordine Mondiala, si multe altele. Iti sughite creierul cind vezi anumite stiri? Modificari de acte normative? stari de fapt? Scrie aici fara cenzura!!!

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cum adica fara cenzura, victor? big brother vede tot! deja citeste ce scriu. si inregistreaza! :focus:

Vreau sa spun sa nu TE CENZUREZI TU. Big brother sa fie el sanatos! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, hai sa dau eu tonul ca vad ca-i tare greu!!! Sa incep prin a cita citeva fraze dintr-un articol aparut pe www.9am.ro, si anume "Anul 2012, un moment de cumpana pentru omenire", subtitlu:"Pe masura ce ne apropiem de anul 2012, vor avea loc mai multe schimbari la nivelul planetei, care vor provoca modificari radicale si bruste de clima si vor duce la anarhie, se arata intr-un raport al Pentagonului" din continut:"Timpul va ajunge la zero, clima se va schimba dramatic, iar ADN-ul uman va fi reprogramat. Pe masura ce ne apropiem de anul 2012, vor avea loc mai multe schimbari la nivelul planetei, care vor provoca modificari radicale si bruste de clima si vor duce la anarhie, se arata intr-un raport al Pentagonului. Teoria este sustinuta de mayasi, care prevad ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nenea, as participa cu placere la subiectul initiat de matale, dar...

 

... am in creier o anume 'sita' care filtreaza automat si iremediabil orice stire tampita sau ... fantezista ... asa ca, din pacate, n-oi fi un bun partener de discutii, pentru ca reactia mea la manipularile de genul asta este supra-simplista: "get away! bullshit! fuck off!", si schimb canalul sau arunc ziarul :focus:

 

poate totusi, daca insisti, o sa revin, one of these days :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nene conspiratite d-astea ( era sa zic constipatite) am citit destule pe forumurile pe care activez. mare lucru nu e de diversele teorii apocaliptice, parerea mea. :good:

singura si sigura conspiratie reala este cea a unor compatrioti de-ai nostri de o anume etnie care fac tot felul de manevre oculte pentru dezmembrarea statului roman si propaga tot felul de teorii despre federalizare & shit.

insa nu le merge, pentru ca adevaratii patrioti vegheaza! :tease:

Editat de CapitanuPICARD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua topicuri bine documentate despre anul 2012,deschise la ''Astrologie si paranormal''!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil! Unul care a "balacarit" forumul Softpedia a aparut si aici! Asta e Conspiratie! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tv? am renuntat de 1-2 ani sa ma mai uit la jegul de tv...la ce ma mai uit e 1-2 meciuri si cate un film la luna si nici atat....ziare,presa? alte porcarii facute pt (scuze de expresie dar nu vreau sa ma abtin) pulimea de rand....daca stati sa va uitati la programe o sa vedeti ca peste tot este acelasi sablon bine configurat si ca totul este comercial..sunt satul de atatea superficialitati si oricum trebuie sa fii de-a dreptul rupt ca sa crezi ce abereaza...ce vedem noi sunt niste oase aruncate pt niste maidanezi , la adevaratul ciolan nu au prea multi acces

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca va 'scapa' intentia lui victor...

 

M-am gindit ceva vreme unde sa postez asta: la " teoria chibritului" sau la "politica". Pina la urma m-am decis pentru "politica" pentru ca asta vizeaza de fapt. Rolul acestui topic este de a da mai mult decit friu liber imaginatiei si de a posta cu curaj maxim orice vaga suspiciune va trece prin cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×