Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Jumatatea ideala....descriere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt si eu un bobocel pe aici,dar m-am gandit sa am putina initiativa si sa deschid un topic nou la care sa participati cat mai multi.....As vrea fiecare sa descrieti persoana cu care ati vrea sa va petreceti toata viata,jumatatea ideala....asta as dori eu de la voi.va multumesc anticipat celor care vor intra si isi vor asterne gandurile si parerile pe baza acestui topic........ :) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pe Roportal :!:

 

Incep eu prin a descrie persoana cu care sper sa imi petrec restul vietii(spun asta pentru ca abia suntem la inceput de drum).Nu stiu daca are vreo importanta infatisarea dar caracterul este principala piesa a relatiei.

Sotul meu este o persoana cu care pot sa spun ca ma completez. Bineinteles ca, desi suntem proaspat casatoriti, scantei mai pot aparea din ambele parti, dar ce este important este faptul ca stim sa ascultam. Am mai spus odata faptul ca este foarte foarte important atunci cand unul din parteneri este nervos, celalalt sa stie sa asculte si sa taca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa-i fac o descriere fizica jumatatii mele ideale pentru ca nu am un tipar anume de om care sa-mi placa...nu pot sa zic sa fie blond,cu ochii albastri sau mai stiu eu cum sa arate..eu cred ca e gresit sa gandesti asa.In schimb,ca si caracter ar trebui sa fie un tip simpatic,cu simtul umorului,o fire deschisa si comunicativa.

In principiu sa ne intelegem bine,asta e tot ce conteaza.Bineinteles ca si fizicul conteaza,dar nu pun acest aspect pe primul loc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru onoarea de a va avea ca musafiri aici...unde mi-am lansat si eu topicul...sper sa vina cat mai multi..dar am o intrebare.....de ce toti ziceti ca nu puneti accent pe fizic?conteaza mult fizicul,fiindca el iti ofera prima impresie :dee .Si numai dupa o prima impresie buna se poate avnsa la un nivel superior...adica la cunoasterea sufletului..asta e parerea mea...daca vreti sa ma contraziceti..sau sa ma aprobati..va astept aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna crystyan :) bun venit pe roportal.

 

Despre dragostea la prima vedere, importanta aspectului fizic si etc. poti sa citesti parerile tuturor in sectiunea "Dragoste" tot aici, pe roportal.

 

Si daca tu ai inceput topicul asta, ar fi interesant sa ne spui si parerea ta despre acest subiect :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand trebuie sa fie destept... inteligenta iti da acea frumusete aparte pe care numai un tip "cu creier" stie sa si-o puna in valoare... vorbesc aici de carisma... sincer, pana acum n-am intalnit oameni frumosi si prosti... nu-mi plac barbatii despre care poti spune ca au ochii frumosi, corpul atletic etc... imi plac cei care au "ceva"... un zambet aparte, o privire care iti inmoaie genunchii and so on...

Cam asa arata jumatatea mea... :) :x :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vad ca sunteti interesati si de parerea mea...pai..in primul rand, am si eu un foix ..sa fie inalta..fiindca eu sunt inalt..si nu mi-ar placea sa ies cu o fata de 1.52 :dee .In rest,vreau sa ma simt bine cu ea..sa rad alaturi de ea..sa plang alaturi de ea...sa fie acolo cand am nevoie..sau cand nu am ..dar sa stiu ca este a mea.Sa fie isteata..fiindca e important sa ai ce vorbi cu ea(dar sa nu fie ffffffff desteapta..ca devine plictisitoare).sa fie draguta(dar nu fffffff frumoasa fiindca o femeie frumoasa va fi mereu urmarita de Don Juani).si sa fie sincera...cam asta e....vreau sa cred ca am gasit-o pe aceasta domnisoara..dar numai timpul va confirma sau va infirma acest lucru...imi cer scuze daca v-am plictisit cu lungul meu discurs..dar parca nu mai imi venea sa ma opresc.... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) mic...gras...chelios...si burtos...cu par pe spate si cu bube-n cap. :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mey spider....de ce trebuie sa te atraga acelasi tip de baieti ca pe mine?:x ...ala era idealul meu de baiat....mi la-ai furat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×