Sari la conținut
Forum Roportal
georgyaa

Poate intarzia ciclul menstrual datorita metroragiilor?

Postări Recomandate

buna!am si eu o intebare..am un prieten cam de un an si jumatate,mentionez ca in timpul actului sexual nu folosim metode contraceptive dar ejacularea are loc afara..stiu ca este riscant..problema e ca deja sunt 6 zile de cand mi-a intarziat menstruatia..mentinez ca luna aceasta am avut metroragii care m-au tinut vreu 4 zile..prima oara chiar am crezut ca este menstruatie..de asemenea am schimbat si mediul deoarece am fost la mare cateva zile..intrebarea mea este daca iti poate intarzia ciclul menstrual datorita metroragiilor?de asemenea care poate fi cuza metroragiilor si totodata sunt indicate anticonceptionalele la 17?ce consecinte pot avea acestea?va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergi fuguta la un ginecolog si iti va spune el cu exactitate despre ce este vorba!

 

Din cate am inteles ai avea 17 ani, parerea mea este sa nu incepi de la varsta asta sa-ti bombardezi organismul cu pilule anticonceptionale. Inclin sa cred ca n-ai inca o viata sexuala suficient de activa incat sa apelezi la aceasta metoda de contraceptie. Foloseste mai degraba prezervativul, mijloc foarte sigur de a intampina o sarcina nedorita si mai ales de prevenire a bolilor cu transmitere sexuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
me stupid! nu stiu ce inseamna metroragii!!

Banuiesc, dar te rog sa-mi raspunzi tu!

hemoragie uterina in afara ciclului menstrual normal.

 

du-te la medic. nu-i normal sa ai asa ceva la varsta asta.

 

cat despre ejacularea in afara... e ca si cum n-ar fi. poti ramane la fel de bine insarcinata. daca nu s-a intamplat pana acum, considera-te norocoasa si nu mai repeta figura. prezervativul si dupa aia anticonceptionalele sunt cele mai bune metode. la varsta ta si mai ales la a lui va recomand prezervativul. asta daca nu cumva iti plac senzatiile tari de tipul celor pe care le ai cand astepti rezultatul de la testul hiv. nu mai zic de celelalte... care-s mult mai rele dar mai necunoscute, din pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×