Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Guns and F**ing Roses e o formatie care m-a contrariat dela inceput. Primul video clip Sweet child..l-am vazut inainte de revolutie(cred) la o tv straina. Usor frivoli, instrumentisti mediocrii (Duff la bas e bun pt un bal intr-o localitate din Salaj-Slash ca solo in vremea aia era la abc in armonia la chitara, iar ala de la tobe avea tobe bune: dadea in ele si se auzea) la Axl i-am dibuit din prima vocea fortata ca sa scoata mult peste valorile si potentialul ei reale, aparitia scenica a lui Axl care m-i s-a parut la vremea aia un kictsh-mai tarziu si-a ras si sprancenele.

Dar melodia !!! Simpla, fara stridente, cursiva..o minune. Ma si intrebam cum pana mea nu a mai compus-o nimeni pana in anii aia "tarzii ai rockului". De aceea cand am citit mai tarziu in presa ca de fapt ei au gasit-o intr-un cos de gunoi..am zis "da, se explica".

Ok. Ideea e ca habar n-am daca ei si-au compus melodiile. Dar au scos al dracului de fucking piese pe piata. Asa. Si o melodie faina e aia cu delfinul(in videoclip).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Guns and F**ing Roses e o formatie care m-a contrariat dela inceput. Primul video clip Sweet child..l-am vazut inainte de revolutie(cred) la o tv straina. Usor frivoli, instrumentisti mediocrii (Duff la bas e bun pt un bal intr-o localitate din Salaj-Slash ca solo in vremea aia era la abc in armonia la chitara, iar ala de la tobe avea tobe bune: dadea in ele si se auzea) la Axl i-am dibuit din prima vocea fortata ca sa scoata mult peste valorile si potentialul ei reale, aparitia scenica a lui Axl care m-i s-a parut la vremea aia un kictsh-mai tarziu si-a ras si sprancenele.

Dar melodia !!! Simpla, fara stridente, cursiva..o minune. Ma si intrebam cum pana mea nu a mai compus-o nimeni pana in anii aia "tarzii ai rockului". De aceea cand am citit mai tarziu in presa ca de fapt ei au gasit-o intr-un cos de gunoi..am zis "da, se explica".

Ok. Ideea e ca habar n-am daca ei si-au compus melodiile. Dar au scos al dracului de fucking piese pe piata. Asa. Si o melodie faina e aia cu delfinul(in videoclip).

in primul rand se numeste Guns n` Roses , zici k iti plac ,dar nu iti plac :spiteful: ,k , dak crezi tot ce scrie presa :crazy: ......... si btw melodiile lor sunt balade , asta k sa stii si tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Guns and F**ing Roses e o formatie care m-a contrariat dela inceput. Primul video clip Sweet child..l-am vazut inainte de revolutie(cred) la o tv straina. Usor frivoli, instrumentisti mediocrii (Duff la bas e bun pt un bal intr-o localitate din Salaj-Slash ca solo in vremea aia era la abc in armonia la chitara, iar ala de la tobe avea tobe bune: dadea in ele si se auzea) la Axl i-am dibuit din prima vocea fortata ca sa scoata mult peste valorile si potentialul ei reale, aparitia scenica a lui Axl care m-i s-a parut la vremea aia un kictsh-mai tarziu si-a ras si sprancenele.

Dar melodia !!! Simpla, fara stridente, cursiva..o minune. Ma si intrebam cum pana mea nu a mai compus-o nimeni pana in anii aia "tarzii ai rockului". De aceea cand am citit mai tarziu in presa ca de fapt ei au gasit-o intr-un cos de gunoi..am zis "da, se explica".

Ok. Ideea e ca habar n-am daca ei si-au compus melodiile. Dar au scos al dracului de fucking piese pe piata. Asa. Si o melodie faina e aia cu delfinul(in videoclip).

versurile de la sweet child of mine le-a scris axl despre iubita lui de atunci. si partea de chitara de la inceput a compus-o slash. nu stiu de ce nu ai incredere in ei ca pot compune ceva. aratau ei mai glam dar difereau de trupele de hair metal, si mie imi placea axl pe scena. cat despre voce, pai fara vocea lui nu mai era guns. bai dar o dati toti cu baladele si nimeni (in afara de mine, se pare) nu-i apreciaza pentru cantece gen you could be mine sau welcome to the jungle. parerea mea e ca daca o trupa este tinuta minte doar dupa o mana de balade atunci n-a ajuns prea bine. dar erau prea instabili, sau axl prea nebun si gata, no more guns. faza asta cu chinese democracy mi se pare o gluma proasta. asa ca long live iron maiden :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
versurile de la sweet child of mine le-a scris axl despre iubita lui de atunci. si partea de chitara de la inceput a compus-o slash. nu stiu de ce nu ai incredere in ei ca pot compune ceva. aratau ei mai glam dar difereau de trupele de hair metal, si mie imi placea axl pe scena. cat despre voce, pai fara vocea lui nu mai era guns. bai dar o dati toti cu baladele si nimeni (in afara de mine, se pare) nu-i apreciaza pentru cantece gen you could be mine sau welcome to the jungle. parerea mea e ca daca o trupa este tinuta minte doar dupa o mana de balade atunci n-a ajuns prea bine. dar erau prea instabili, sau axl prea nebun si gata, no more guns. faza asta cu chinese democracy mi se pare o gluma proasta. asa ca long live iron maiden :(

bine zis , dar baladele le-au adus succes :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a<r fi trebuit sa le aduca succes slash,pt ca a fost unul dintre cei mai buni chitaristi ai momentului..dar de ce sa asculti solo-ul de chitara de la Rio (si nu numai) cand poti sa lalai "don't cry!" :( si sa-l mai iei in serios si pe cacaciosul ala tembel de axl..nu va spun ce i-as face ca oricum ma editeaza tovarasele :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a<r fi trebuit sa le aduca succes slash,pt ca a fost unul dintre cei mai buni chitaristi ai momentului..dar de ce sa asculti solo-ul de chitara de la Rio (si nu numai) cand poti sa lalai "don't cry!" :( si sa-l mai iei in serios si pe cacaciosul ala tembel de axl..nu va spun ce i-as face ca oricum ma editeaza tovarasele :lol2:

ce ? dak era mai nebun el ...... pb lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai..sa o invinetesti pe femeia aia la fiecare betie( frumoasa mai era! ) si sa dai vina pentru asta pe o copilarie abuzata, sa te c*** in capul lui slash care a pus umarul la fel(cel putin!) de mult la creerea simbolului GNR ca si el..asta deja nu mai e problema lui ar trebui sa fie si problema "fanilor" lui

mda..vorbeam de Guns si am dat-o in nasolul de Axl..asa-s eu, haotic :crazy:

Da..mi-au placut si or sa-mi placa mereu,sunt parte a adolescentei mele... si de cate ori vad un pian imi vine sa iau o chitara si sa ma sui pe el! :crazy: ( poate si de ciuda ca nu stiu sa cant la el :cry:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:shout: o super trupa........ador guns n'roses.............november rain,don't cry,sweet child of mine,paradise city,you could be mine,live and let die......pref mele :o:

One in a million nu iti place , ti-o dedic :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×