Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Daca nu s-ar refugia intr-o speranta, nu l-as mai fi numit om slab

da...da...nu am zis ca nu sunt de acord....sunt oameni slabi...intrebam doar daca merita sa se lase prada tentatiilor, doar pt distractia aia de moment...

 

povesteam cu cineva care are bani si l-am intrebat: de ce pariaza? (el paria pe meciuri)...el mi-a raspuns: e mai amuzant sa vad meciul asa...totusi, pierde destul de des....din banii aceia, nu mai bine ar fi facut altceva? i-ar fi dat unui copil sarac de pe strada? jocul poate fi amuzant si daca pariezi pe ceva ce nu cere bani (cum ar fi: cine ghiceste echipa castigatoare, primeste un masaj gratuit :roll: )

 

e febra castigului-boala contagioasa

e contagioasa? stii pe cineva care s-a molipsit de la altii? eu nu cred ca m-as pricopsi cu ea...sunt un om cu convingeri ferme la care nu as renunta decat dupa indelungi discutii, clarifricari, argumentari, demonstratii...

eu credeam ca cei care pariaza o fac din cauza unei convingeri...acum ma gandesc ca, intradevar, pot fi si atrasi in cercul acesta fara scapare, al pariurilor

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
convingeri?!

e un miocrob in capul lor ce tremura acolo

cunosc un caz recent in care tiupul si-a pierdut pe rand;casa parintilor mostenita,casa proprie,apoi garsoniera,apoi nevasta si copiii...nu mai vb de masini si datorii

acu doarme pe unde apuca!

:roll: vorbesti serios? din cauza unor pariuri? chiar asa grav nu credeam ca se poate ajunge...probabil a gresit si familia ca nu a luat masuri extreme...sa il incuie in casa o luna :P

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am jucat si eu vreo 2 ani la pariuri sportive , insa nu jucam mult ca prea aveam bani (norocul meu) :suicide: , puneam zilnic vreo 5 lei . Am si castigat de cateva ori , dar sume mici, adica 20-30-40 ron . Mi-am dat seama pana la urma ca nu se mai merita sa joc si m-am oprit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am jucat si eu vreo 2 ani la pariuri sportive , insa nu jucam mult ca prea aveam bani (norocul meu) :suicide: , puneam zilnic vreo 5 lei . Am si castigat de cateva ori , dar sume mici, adica 20-30-40 ron . Mi-am dat seama pana la urma ca nu se mai merita sa joc si m-am oprit...

da...pariurile sportive sunt printre cele mai "pacalitoare", deoarece ai impresia ca e ceva sigur, ca tu stii sigur care va fi scorul sau care echipa va castiga, si de cele mai multe ori esti dezamagit, of course....ca la jocurile de noroc :crazy:

e bine ca ai realizat ca e o prostie si ca ai reusit sa te opresti...

altii ajung dependenti, au prea mare incredere in ei si nu se mai pot opri, tu esti un norocos...acum ai castigat cu adevarat :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pariuri se pot face bani daca nu mizezi pe cistiguri imense, ci mergi doar pe chestii cit de cit safe cu cote mici, maxim 1.5. Nu practic sportul asta, fiindca prefer banii siguri, iar munca pare a fi singura posibilitate de a ii obtine, cel putin momentan...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jucam la pariuri sportive 1-2 ori pe luna si s-a-ntamplat sa castig destul de des. da's superstitios putin si mi-e ca atunci cand castigi intr-o parte pierzi in alta, asa ca de cate ori castigam dadeam ceva din ei cuiva batut de soarta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pariuri se pot face bani daca nu mizezi pe cistiguri imense, ci mergi doar pe chestii cit de cit safe cu cote mici, maxim 1.5.

ce inseamna 1.5. ?

 

jucam la pariuri sportive 1-2 ori pe luna si s-a-ntamplat sa castig destul de des. da's superstitios putin si mi-e ca atunci cand castigi intr-o parte pierzi in alta, asa ca de cate ori castigam dadeam ceva din ei cuiva batut de soarta

pai daca ai castigat inseamna ca te pricepi la sporturi, daaar, uite care e riscul, cum vad eu treaba :)

Sa zicem ca sunt multe meciuri mici, la care stii sigur cine va castiga. Pariezi putin, castigi mai mult decat ai bagat.

Tot asa...pana vine un meci important la care crezi ca esti sigur ca stii cine va castiga, si pariezi bani multi => pierzi. Dar te consolezi cu ideea ca ai pierdut o singura data si ai castigat de mai multe ori. Totusi, probabil ai pierdut atat de mult incat nu compenseaza castigurile obtinute de pe urma pariurilor. Si totusi, tu continui, deoarece iti place...treptat, nu realizezi, dar mai mult pierzi decat castigi.

 

Nu merita...oricum ar fi, nu merita pariat bani :)

Poate la un remi cu prietenii :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce inseamna 1.5. ?

 

 

pai daca ai castigat inseamna ca te pricepi la sporturi, daaar, uite care e riscul, cum vad eu treaba :)

Sa zicem ca sunt multe meciuri mici, la care stii sigur cine va castiga. Pariezi putin, castigi mai mult decat ai bagat.

Tot asa...pana vine un meci important la care crezi ca esti sigur ca stii cine va castiga, si pariezi bani multi => pierzi. Dar te consolezi cu ideea ca ai pierdut o singura data si ai castigat de mai multe ori. Totusi, probabil ai pierdut atat de mult incat nu compenseaza castigurile obtinute de pe urma pariurilor. Si totusi, tu continui, deoarece iti place...treptat, nu realizezi, dar mai mult pierzi decat castigi.

 

Nu merita...oricum ar fi, nu merita pariat bani :)

Poate la un remi cu prietenii :roll:

 

Exista mai multe moduri de a paria , nu neaparat pe cine castiga , poti juca la scor corect , nr par/impar de goluri pe meci

primul gol inscris de x , si multe alte modalitati ..eu joc de 3 ani si pot sa spun ca sunt in castig , si nu e doar norocu , trebuie sa depui si un minim de efort sa te uiti pe clasamente , sa vezi echipa daca juaca cu titlularii , sa vezi cine e accidentat ..nu e chiar asa simplu ,bineinteles te ajuta intuitia si norocu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista mai multe moduri de a paria , nu neaparat pe cine castiga , poti juca la scor corect , nr par/impar de goluri pe meci

primul gol inscris de x , si multe alte modalitati ..eu joc de 3 ani si pot sa spun ca sunt in castig , si nu e doar norocu , trebuie sa depui si un minim de efort sa te uiti pe clasamente , sa vezi echipa daca juaca cu titlularii , sa vezi cine e accidentat ..nu e chiar asa simplu ,bineinteles te ajuta intuitia si norocu!

ai scris tu pe foaie castigurile si pierderile?

eu tind sa cred ca toti au impresia ca mai mult castiga decat pierd, dar chiar pe aceasta impresie gresita mizeaza patronii caselor de pariuri.

inteleg ca sunt mai multe modalitati de pariuri, dar cred ca fiecare are un grad de risc...probabil e buna si metoda ta, sa te uiti la clasamente, sa cunosti bine echipele, jucatorii, etc...si, intradevar, decat un joc de noroc de genul Lotto, ai mai mari sanse la un pariu sportiv...

intrebarea este una clara: merita sa joci? timpul investit, nervii, banii castigati/pierduti...merita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai daca ai castigat inseamna ca te pricepi la sporturi, daaar, uite care e riscul, cum vad eu treaba :cheer:

Sa zicem ca sunt multe meciuri mici, la care stii sigur cine va castiga. Pariezi putin, castigi mai mult decat ai bagat.

Tot asa...pana vine un meci important la care crezi ca esti sigur ca stii cine va castiga, si pariezi bani multi => pierzi. Dar te consolezi cu ideea ca ai pierdut o singura data si ai castigat de mai multe ori. Totusi, probabil ai pierdut atat de mult incat nu compenseaza castigurile obtinute de pe urma pariurilor. Si totusi, tu continui, deoarece iti place...treptat, nu realizezi, dar mai mult pierzi decat castigi.

 

Nu merita...oricum ar fi, nu merita pariat bani :cheer:

Poate la un remi cu prietenii :huggles:

 

ma pricep, nu-s bata. cat despre "crezi ca esti sigur cine va castiga"... cele mai multe surprize le ai fix atunci. nu-s impatimit al pariurilor chiar daca se pare ca am noroc, uneori trec 2-3 luni fara sa joc, tocmai din motivul pe care l-am spus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×