Sari la conținut
Forum Roportal
Madri

Hoteluri, pensiuni - experiente neplacute

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am petrecut 6 zile de cosmar in acest hotel.

Afara vopsit gardul, .......

Pe biletul de la agentie se regaseau 2 stele, cand am ajuns pe firma tronau 3.

Am platit cca 1300 euro pentru un concediu si am primit macare rece si alterata, personal indolent (cica sunt scoliti in domeniu desi aceasta "pregatire" nu se regasea in comportamentul lor).

Curatenia a constat din luarea sacului de gunoi si completarea hartiei igienice.

Camerele mici, inghesuite (te poti rani usor).

Baile sunt pline de mucegai si, hilar, daca vrei sa te asezi pe WC obligatoriu usa va sta deschisa. Distanta e asa de mica incat nu ai loc. Mie nu mi-a venit sa cred. Ce-i drept am 1,74...

La masa se asteapta peste 40 de minute in situatia fericita in care ti se aduce mancare calda, daca nu, se mai adauga 20 de minute.

 

BATAIE DE JOC

 

ORIUNDE E MAI BINE DECAT LA TOMIS DIN MAMAIA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am petrecut 6 zile de cosmar in acest hotel.

Afara vopsit gardul, .......

Pe biletul de la agentie se regaseau 2 stele, cand am ajuns pe firma tronau 3.

Am platit cca 1300 euro pentru un concediu si am primit macare rece si alterata, personal indolent (cica sunt scoliti in domeniu desi aceasta "pregatire" nu se regasea in comportamentul lor).

Curatenia a constat din luarea sacului de gunoi si completarea hartiei igienice.

Camerele mici, inghesuite (te poti rani usor).

Baile sunt pline de mucegai si, hilar, daca vrei sa te asezi pe WC obligatoriu usa va sta deschisa. Distanta e asa de mica incat nu ai loc. Mie nu mi-a venit sa cred. Ce-i drept am 1,74...

La masa se asteapta peste 40 de minute in situatia fericita in care ti se aduce mancare calda, daca nu, se mai adauga 20 de minute.

 

BATAIE DE JOC

 

ORIUNDE E MAI BINE DECAT LA TOMIS DIN MAMAIA

Bun venit pe Roportal, Madri se pare ca este o problema veche aici. Puteai sa treci cu banii aia pina la vecinii nostri...cred ca te-ar fi tratat mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BULL SHIT FRATE

AM FOST SHI EU . CE ZICI TU AICI SUNT MINCIUNI . ZI SERIOS . VREI BANII INAPOI , SAU UN SEJUR GRATIS ? :spiteful:

Chiar deaca am platit 250 RON pe noapte nu am nik de reprosat

Oamenii chiar fac turism acolo

Tine-ti parerea . Oricum nu cred ca ai sa capeti ceva .

Se cunosc si conditiile de cazare si oamenii

Poate dominiile voastre vor 5 stelute ? Atunci strangeti cureaua si in Spania .....

Dar hai sa fim realisti si sa recunoastem ca nu e asa cum spui. Eu la anul tot acolo merg .

Sper sa nu ne intilnim

Mi s-a acrit de parveniti . Pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

raspuns pt."ghiocel"

d-nule draga,la inregistrare pe forum s-a prezentat un regulament in care se precizeza ca nu este corect sa faceti acuatii gratuite sau sa aduceti informatii ofensatoare.

nu stiu cum de nu ati fost atent la aceste detalii cand de altfel la hotelul la care ati fost cazat ati avut un simt de observatie extrem de ascutit.

Noi am fost un grup de mai multe familii care am venit pe litoral sa ne distram,sa apreciem ca pentru litoralul romanesc se incearca sa se faca ceva bun si chiar se reuseste.

NE-A PLACUT CE AM VAZUT,CUM AM FOST TRATATI,noi venim a doua oara aici si se vede ca s-a muncit din greu sa se ajunga in acest stadiu, pentru ca prietenii nostrii au mai fost si in alti ani dar nu in conditiile de acum.

Aveti optiunea de a alege,de ce nu v-ati exercitat acest drept si sa mergeti in afara Romaniei daca acolo credeti ca domneste "raiul"

am avea marea rugaminte sa fiti onest si sa mergi intr-un sejur in afara dar sa ne aduceti si noua la cunostinta "avantajele"unei astfel de incursiuni.

Va rugam sa fiti sinceri cu niste romanasi care spera ca totusi toleranta si bunul simt sa primee si in conduita turistilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am petrecut 6 zile de cosmar in acest hotel.

Afara vopsit gardul, .......

Pe biletul de la agentie se regaseau 2 stele, cand am ajuns pe firma tronau 3.

Am platit cca 1300 euro pentru un concediu si am primit macare rece si alterata, personal indolent (cica sunt scoliti in domeniu desi aceasta "pregatire" nu se regasea in comportamentul lor).

Curatenia a constat din luarea sacului de gunoi si completarea hartiei igienice.

Camerele mici, inghesuite (te poti rani usor).

Baile sunt pline de mucegai si, hilar, daca vrei sa te asezi pe WC obligatoriu usa va sta deschisa. Distanta e asa de mica incat nu ai loc. Mie nu mi-a venit sa cred. Ce-i drept am 1,74...

La masa se asteapta peste 40 de minute in situatia fericita in care ti se aduce mancare calda, daca nu, se mai adauga 20 de minute.

 

BATAIE DE JOC

 

ORIUNDE E MAI BINE DECAT LA TOMIS DIN MAMAIA

Ce porcarie.Nu mai auzisei de la nimeni cum e in hotelul ala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am petrecut 6 zile de cosmar in acest hotel.

Afara vopsit gardul, .......

Pe biletul de la agentie se regaseau 2 stele, cand am ajuns pe firma tronau 3.

Am platit cca 1300 euro pentru un concediu si am primit macare rece si alterata, personal indolent (cica sunt scoliti in domeniu desi aceasta "pregatire" nu se regasea in comportamentul lor).

Curatenia a constat din luarea sacului de gunoi si completarea hartiei igienice.

Camerele mici, inghesuite (te poti rani usor).

Baile sunt pline de mucegai si, hilar, daca vrei sa te asezi pe WC obligatoriu usa va sta deschisa. Distanta e asa de mica incat nu ai loc. Mie nu mi-a venit sa cred. Ce-i drept am 1,74...

La masa se asteapta peste 40 de minute in situatia fericita in care ti se aduce mancare calda, daca nu, se mai adauga 20 de minute.

 

BATAIE DE JOC

 

ORIUNDE E MAI BINE DECAT LA TOMIS DIN MAMAIA

 

 

 

Ma feresc de vreo 10 ani de tot litoralul romanesc si zau ca e mai bine asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am petrecut cateva nopti la H. Tomis, insa dupa ce am citit criticile de pe acest forum. Mi-am zis ca e doar o parere subiectiva...Insa chiar daca exista parti subiective, are si destule parti adevarate, din pacate foarte obiective.

Am sa enumar cateva din cele care pe mine m-au deranjat, incercand sa fiu cat mai obiectiv:

- Camerele sunt foarte mici si cu mobilier greu, ceea ce este in contradictie cu un confort de 3 stele. Astfel daca nu esti atent te lovesti destul de dur, mai ales ca mobilierul fiind greu, nici nu se clinteste

- Pe jos peste tot, inclusiv in camere este gresie, ceea ce amplifica zgomotele, fata de mocheta care le absoarbe...

- Lifturile fac un uruit care se aude destul de tare fiind doar cosmetizate

- Televizorul este montat pe un suport la 1,90, (dat lipsei de spatiu) astfel ca daca nu stai lungit in pat stai cu capul in sus, riscand sa te lovesti daca nu esti atent.

- Personalul de la receptie este indolent si foarte slab receptiv. Ca sa obtii orice (desi ti se cuvin- fiind platite) trebuie sa insisti personal la receptie (in camere nu exista telefon...) de mai multe ori: ex- telecomnda de la aer, bonurile vaucher de masa, o patura suplimentara, etc. Desi ar fi fost normal ca initiativa sa fie a lor in rezolvarea oricaror inconveniente, acestia se eschiveaza prin taraganare. De asemenea, dimineata NU stiu sa salute...Se fac ocupati sau intorc capul in alte parti.

- Restaurantul ca dotare este ca o cantina. Chelnerii desi par a fi multi, unul singur serveste pe toata lumea. De aici intarzierile, omisiunile, etc.

 

In concluzie - pe mine m-au pierdut de potential client in acest hotel (nu vreau sa generalizez la intreg litoralul rom)

Ofertele desi par tentante, in acest hotel, ca pret, in fapt ascund multe lacune si deservicii.

Editat de iahim_ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la hotelurile de pe litoralul romanesc, am vazut destul de multe critici. Folositoare pentru mine, deoarece caut cat mai multe informatii despre conditii de cazare, in speranta ca voi reusi sa aleg cel mai bun hotel pentru mine si familia mea in aceasta vara la mare.

Dar chiar nu stie nimeni sa imi spuna (din experienta proprie) un hotel bun, de 3 stele?!

Nu exista numeni pe acest forum care sa fii fost la mare , la un hotel de 3 stele si sa fie multumit de conditii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca nu este frumos sa criticam prefer sa laud alte variante de cazare.

Pentru cazare in apartamente la cheie accesati cazare mamaia

Scapati de intermediari si luati legatura direct cu proprietarii.

Vizitand cazare mamaia puteti vedea imagini din apartamente, va puteti alege care va place si contactati telefonic proprietaii fara alti intermediari si costurile suplimentare aferente.

 

Eu personal ma ocup de promovarea acestor oferte de cazare pentru cativa prieteni.

Am pus o pagina pe net disponibila la http://www.webarts.ro/cazare prin care incerc sa iau legatura cu cei interesati de cazare avand posibilitatea sa-si inchirieze un apartament la cheie la preturi negociabile si cu siguranta mult mai mici decat la un hotel.

 

Fiind intelegere intre persoane fizice cu siguranta ca veti gasi o forma convenabila pentru toata lumea.

 

Va asteptam sa petreceti concediul in sezon estival

 

Daca preferati varianta de cazare in hotel (in Mamaia Nord) puteti accesa Hotel Cristina pentru a vedea imaginile (interior si exterior) si a va decide unde preferati sa petreceti concediul la mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deeeci, Aneta si altii care au sarit ca arsi la criticile adresate hotelului...: lucrati cumva acolo? Dvs. sau vreo ruda? Sunteti proprietarul sau vreo ruda a acestuia? Ca altfel nu vad de ce va doare pe voi la basca ca cineva il critica. E taaare dubios cum v-ati inregistrat voi numai ca sa luati apararea hotelului...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×