Sari la conținut
Forum Roportal
saliana

intrebare pentru toti romanii din diaspora

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista o tara in care o mama singura isi poate creste copilul decent, fara grija zilei de maine ??? Deci se poate dintr-un salar sa platesti chirie + scoala +facturi+restul ??? Nu-mi doresc decat un trai decent. M-as bucura daca mi-ar raspunde cineva.

In rest... numai bine va doresc la toti !!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o tara in care o mama singura isi poate creste copilul decent, fara grija zilei de maine ??? Deci se poate dintr-un salar sa platesti chirie + scoala +facturi+restul ??? Nu-mi doresc decat un trai decent. M-as bucura daca mi-ar raspunde cineva.

Se poate face asta

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi sint foarte multe mame singure si nu-si fac probleme chiar cu mai multi copii si fara o meserie !!!

 

In UK primesc ajutor foarte mult daca se califici ca si in Franta sau poate Canada.

 

Cunosc adulti in Germania care au iesit la pensie si n-au lucrat o zi si au trimis doua fete la facultate, au cumparat o locuinta, calatoresc si se simt foarte bine !!! Au vazut toata lumea !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe la noi sint foarte multe mame singure si nu-si fac probleme chiar cu mai multi copii si fara o meserie !!!

 

In UK primesc ajutor foarte mult daca se califici ca si in Franta sau poate Canada.

 

Cunosc adulti in Germania care au iesit la pensie si n-au lucrat o zi si au trimis doua fete la facultate, au cumparat o locuinta, calatoresc si se simt foarte bine !!! Au vazut toata lumea !!!

sunt moduri diferite de a privi existenta noastra efemera, ce lasi in urma si mai ales cum....altfel tot pe spate ne vom odihni vesnic.....cu bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt moduri diferite de a privi existenta noastra efemera, ce lasi in urma si mai ales cum....altfel tot pe spate ne vom odihni vesnic.....cu bine

 

 

 

Azitazi Nu este prejuducios sa fii mama cu copii si fara sot, si apoi numai culcat pe spate, intinsa ca o broasca cu mainile si picioarele in patru parti se poate odihni !!! merg si eu in pat . . ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azitazi Nu este prejuducios sa fii mama cu copii si fara sot, si apoi numai culcat pe spate, intinsa ca o broasca cu mainile si picioarele in patru parti se poate odihni !!! merg si eu in pat . . ..

 

poti traduce te rog ? n-am inteles nimic :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca exista.

Dar asta nu presupune automat ca odata ajunsa in tara respectiva totul va fi roz.

Sa nu crezi ca strainii ne asteapta cu bratele deschise, iar in privinta locurilor de munca, nu stiu cat de repede o sa gasesti, pentru ca au si ei somerii lor.

Un trai decent poti avea si in Romania, dar asta depinde doar de tine.

Bafta multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×