Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Exorcizare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ziua buna tuturor ....un mare semn de intrebare se ridica si n-au reusit sa mi le clarifice nici un ateu , bioenergetician , yoghin etc ... de ce numai preotii pot face si fac exorcizarii.....sa fie cumva faptul ca demon pe demon nu se scoate ...nu stiu nu ma blati ...invatati-ma :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

master_mind cam ce garantie avem noi ca sunt demoni acolo ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tare as vrea si eu sa vad o exorcizaer live, cu toate ca am auzit ca exista un mare risc sa ramai socat , dar consider ca merita pt ca vezi ceva nou ^^.....si totusi as avea cateva nelamuriri...cum ii aduc pe cei posedati in biserica?cu forta sau cum, pt ca daca esti posedat de vreun demon ala ar face orice numai sa stea departe de popi....ce conditii treb sa indeplinesti sa intre demonu in tine? de ce nu vor sa vina si pe la mine :crazy:.....ar fi interesant daca a participat cineva de pe aici la asa ceva sa ne relateze si noua din experienta lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai n-are cum sa se scoata demon pe demon, asa scrie si in Biblie.

 

exact asta vroiam si eu sa relatez ...de ce alte "religii" in numele lui Dumnezeu slujesc dar totusi nu pot face exorcizari

master_mind cam ce garantie avem noi ca sunt demoni acolo ? :haha:

pai n-am zis ca e o garantie..dar totusi ce e...adevar sau inscenare desi putin probabil sa faci in halul ala cu buna seama mai ales la femei in varsta sa fie tinuta de 4-5barbati...sa fim seriosi si realisti ...tocmai asta o sa fie tema mea studiu sper...in cativa ani ..analize tomografice la cei posedati si chestii de genul asta :crazy:

 

november ...e adev ca e un demon cu o anumita specializare dar nu neaparat daca iese unul intra celalat ...

darkbringer eu nu ti-as recomanda sa vezi o exorcizare live..depinde si de ce demon e exorcizat ..pana la biserica sunt ok din cate am studiat si vazut eu ...dar cand intra in ea da e bagata cu forta ..depinde si de manifestarile demonilor care sunt in respectiva persoana ...ai grija ce-ti doresti...si mai cauta ...ca cine stie poate poate te viziteaza ...si asa cred ca abia asteapta ...sa prind freesh meet ...oricum sa fii iubit !

 

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

master_mind trebuie sa ne gandim ca si Satan cunoste scriptura si stie sa o aplice in interesul sau...Asa ca nu te poti baza prea mult pe faptul ca nu se scoate demon cu demon asa cum a spus Mesia in zilele noastre...crezi ca Satan nu ar putea sa schimbe asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai n-are cum sa se scoata demon pe demon, asa scrie si in Biblie.

Nu-i credeti, vor sa elimine concurenta.... :crazy:

 

Pe de alta parte, exorcizarile au mai multa legatura cu reprogramarea umana decit cu entitati propriu-zise care "poseda" o alta fiinta vie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
master_mind trebuie sa ne gandim ca si Satan cunoste scriptura si stie sa o aplice in interesul sau...Asa ca nu te poti baza prea mult pe faptul ca nu se scoate demon cu demon asa cum a spus Mesia in zilele noastre...crezi ca Satan nu ar putea sa schimbe asta ?

exact ...demonii stiu fff bine Scriptura ...si totusi daca puteau crezi ca nu foloseau ...dar cum sa zica un demon altuia iesi in numele Domnului Isus Cristos ....????iar alta idee e ca demonii nu isi pot cere iertare ....ultimul care si-a cerut s-a transformat in inger zice o legenda....sau nu ...chiar Biblia zice ca demonii sunt in stare sa faca minuni , sa vinde bolnavi , sa faca lucruri peste normal si putinta omului...chiar pot intra mai nou in biserica dar nu pot pupa icoanele ...si multe altele

 

Nu-i credeti, vor sa elimine concurenta.... :crazy:

 

Pe de alta parte, exorcizarile au mai multa legatura cu reprogramarea umana decit cu entitati propriu-zise care "poseda" o alta fiinta vie.

concurenta cui ? fiecare crede ce vrea ...eu am doar intrebari :haha: ..si pe asta cu programarea umana chiar n-am inteleso

 

:crazy:

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

master_mind, legendele spun multe nu ar trebui sa ne luam dupa toate...Cine sunt cei care vor spune Doamne, Doamne si vor face ce spui tu dar nu vor fi acceptati de Mesia ?

 

Matei 7:21 Nu orişicine-Mi zice:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×