Sari la conținut
Forum Roportal
IloveShopping

Cum pot sa il fac sa ma iubeasca ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am indragostit nebuneste de un barbat deosebit si cred ca este jumatatea mea, numai ca a avut o relatie de 4 anii si inca se mai gandeste la fosta lui iubita. Relatia lor nu a fost una buna, certurii, jigniri, din ceea ce mi-a descris el . Il vad ca sufera si ca isi doreste sa se intoarca la ea, numai ca este mult prea complicat si in plus sunt si eu la mijloc... nu vrea sa ma faca sa sufar ( asa cred eu ...) Ce sa fac sa ma iubeasca ?

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ceri este cam greu. Atit cit il va bintui fantoma fostei prietene nu vei avea nici o sansa. Sunt Stan Patitul in asa ceva. NU incerc sa te descurajez dar exista riscul ca intr-o zi sa se intoarca la ea si toate sentimentele ce tu le-ai investit vor fi in zadar. Exista sentimente puternice chiar si in relatii zbuciumate. Va fi al tau doar cind va reusi sa o "ingroape" pe fosta. Stiu ca esti indragostita de el dar ceea ce vei face va fi loterie curata. Sa nu te astepti la rezultate imediate il vei convinge in timp dar va fi foarte greu si cu putine sanse de reusita.

Oricum incearca sa il iei pas cu pas, nu-l fortza, ai multa rabdare cu el, cistiga-i increderea, sa nu faci gresala de a-i interzice sa-ti vorbeasca de fosta pentru ca se va simti atacat si va riposta. Ofera-i cit mai multe momente placute( nu neaparat sa te culci cu el) si poate vei reusi in timp sa-l faci sa uite de persoana in cauza.

Vei munci enorm si vei avea sentimentul ca nu va merge relatia dar rezultatul final este dincolo de orice cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce ceri este cam greu. Atit cit il va bintui fantoma fostei prietene nu vei avea nici o sansa. Sunt Stan Patitul in asa ceva. NU incerc sa te descurajez dar exista riscul ca intr-o zi sa se intoarca la ea si toate sentimentele ce tu le-ai investit vor fi in zadar. Exista sentimente puternice chiar si in relatii zbuciumate. Va fi al tau doar cind va reusi sa o "ingroape" pe fosta. Stiu ca esti indragostita de el dar ceea ce vei face va fi loterie curata. Sa nu te astepti la rezultate imediate il vei convinge in timp dar va fi foarte greu si cu putine sanse de reusita.

Oricum incearca sa il iei pas cu pas, nu-l fortza, ai multa rabdare cu el, cistiga-i increderea, sa nu faci gresala de a-i interzice sa-ti vorbeasca de fosta pentru ca se va simti atacat si va riposta. Ofera-i cit mai multe momente placute( nu neaparat sa te culci cu el) si poate vei reusi in timp sa-l faci sa uite de persoana in cauza.

Vei munci enorm si vei avea sentimentul ca nu va merge relatia dar rezultatul final este dincolo de orice cuvinte.

Sunt dispusa sa lupt pana la ultima putere pentru el, numai ca nu stiu ce sa fac... de unde sa incep?

Ma comport foarte frumos cu el .. nu i-am interzis sa nu se intalneasca cu ea... a fost la ea si astazi pentru ca vroia sa o vada si i-am spus ca e totul "ok" ... nu vreau sa imi acunda ce se intampla cu el ... Mi-a spus sa ii dau mai mult timp...Este tot ce mi-am dorit, nu este genul de om care sa minta sau sa joace cu sentimentele mele... cunosc oamenii, am lucrat cu oamenii toata viata si stapanesc bine psihologia lor dar el ... ce sa fac cu el ?? Nu pot sa gandesc la rece si pana ma voi trezi il voi pierde ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ti-am mai spus sunt stan Patitul. Si mie m-i s-a cintat aceeasi melodie cu intilnitul cu"fostul" cu "da-mi mai mult timp". Si relatia s-a terminat foarte urit. Ca si tine am fost dispus sa fac orice dar nu a fost suficient. Rezultatul a venit abia dupa 2 ani de cind o terminasem cu ea si atunci m-am convins ca intr-adevar l-a uitat cu desavirsire si ca intre noi putea sa fie ceva. Fireste ca nu am asteptat-o eu atit dar am fost dispus abia atunci sa-i acord o sansa. Si a meritat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am indragostit nebuneste de un barbat deosebit si cred ca este jumatatea mea, numai ca a avut o relatie de 4 anii si inca se mai gandeste la fosta lui iubita. Relatia lor nu a fost una buna, certurii, jigniri, din ceea ce mi-a descris el . Il vad ca sufera si ca isi doreste sa se intoarca la ea, numai ca este mult prea complicat si in plus sunt si eu la mijloc... nu vrea sa ma faca sa sufar ( asa cred eu ...) Ce sa fac sa ma iubeasca ?

Multumesc anticipat.

Nu stiu ce ai putea sa faci,sincer iti zic.Fara sa te dezamagesc daca el o iubeste si ar vrea sa se intoarca la ea e cam coplicat.Oricand poate aparea fosta si sa ti-l ea.Acum depinde si daca el intr-adevar vrea sa o i-a de la inceput cu alta relatie.Ti-a cerut sal ajuti sa o uite?!Daca da e un prim pas.Depinde si de cat timp s-au despartit.Nu am vrut sa te dezamagesc dar am vrut sa fiu realista.Ar fi bine sa ii arati ca tu-l iubesti asa cum e si il si respecti.Fii langa el cand are nevoie si totul va veni de la sine pt ca stii si tu destul de bine"inimii nu-i poti porunci".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre... sunt intr-o mare, mare problema... din cate vedeti ...

pryntesa: Mi-a spus ca vrea sa o uite si chiar sunt cu el ... nu imi permit sa il las singur pentru ca este deprimat si nu suport sa il vad asa ... Nu sunt chiar" mama ranitilor ", niciodata nu mi s-a intamplat sa imi pese de un barbat asa de mult si acuma chiar nu stiu ce sa fac ...o situatie aiurea( in concluzie ).

S-au despartit cu putin timp inainte sa ne cunostem noi, au 2 lunii maxim de cand nu mai sunt impreuna dar nici nu ii spune respectivei ca are pe alcineva ( adica eu) :) Ce pot sa ii fac ? As incerca orice ...

Din cate mi-a spus, ea nici macar nu ii vorbeste ... este un dute vin-o ... cand e cu ea nu ii vorbeste cand pleaca ii trimite mesaje de parca vine sfarsitul lumii ...

avocado:Nu stiu cat pot sa astept ... ma inteleg cu el perfect .. nu aveam probleme de comunicare nu exista cearta si e foarte sufletist ... Nu inteleg de ce se intoarce la respectiva mereu ... oare e asta de atasat de ea ? :crazy:

Sunt intr-o mare dilema... astept sfaturile voastre

:offtopic:

P.S. trebuie sa fac ceva acuma, la inceput ..." bat fierul cat e cald "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce ai putea sa faci,sincer iti zic.Fara sa te dezamagesc daca el o iubeste si ar vrea sa se intoarca la ea e cam coplicat.Oricand poate aparea fosta si sa ti-l ea.Acum depinde si daca el intr-adevar vrea sa o i-a de la inceput cu alta relatie.Ti-a cerut sal ajuti sa o uite?!Daca da e un prim pas.Depinde si de cat timp s-au despartit.Nu am vrut sa te dezamagesc dar am vrut sa fiu realista.Ar fi bine sa ii arati ca tu-l iubesti asa cum e si il si respecti.Fii langa el cand are nevoie si totul va veni de la sine pt ca stii si tu destul de bine"inimii nu-i poti porunci".

 

 

mda, intr'adevar, barbatul ar enevoie de "ajutor" ca sa "uite" :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Repet: chiar si in cele mai zbuciumate relatii pot exista sentimente foarte puternice. Iar 2 luni nu e chiar o perioada in care o poate uita. Toata discutia se rezuma aici: Da-i ce nu i-a dat fosta, adik incredere, respect, afectiune. Ocupa-i timpul gaseste cit mai multe activitati in care sa il atragi si care sa il solicite cheia este: Activitati comune!! si cit mai multe. Prinde-l ca intr-o hora nebuna si ametitoare, zapaceste-l, fa-l sa se simta ca intr-un carusel, fii spontana, creativa, fa-l sa piarda notiunea timpului si nu se va mai gindi la altceva.

Pune-ti farmecele si imaginatia la incercare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa-l faci sa te iubeasca? Iubirea nu vine chemata cum vine mancarea pe-o tava la autoservire! Si nu prea vad cum ai putea tu sa-l faci s-o uite pe fosta, cand el nu da vreun semn ca ar vrea s-o uite. In plus, nu stiu de cand dureaza relatia voastra, dar inainte de a te avanta prea tare ar fi trebuit sa verifici daca el e liber, atat fizic cat si psihic. Ca sa o iute are nevoie de timp, iar in timpul asta sa fie singur, nu intr-o relatie care-l poate dezorienta si mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda, intr'adevar, barbatul ar enevoie de "ajutor" ca sa "uite" :offtopic:

La nevoie, ce nu face omul ... il ajut ....

 

Repet: chiar si in cele mai zbuciumate relatii pot exista sentimente foarte puternice. Iar 2 luni nu e chiar o perioada in care o poate uita. Toata discutia se rezuma aici: Da-i ce nu i-a dat fosta, adik incredere, respect, afectiune. Ocupa-i timpul gaseste cit mai multe activitati in care sa il atragi si care sa il solicite cheia este: Activitati comune!! si cit mai multe. Prinde-l ca intr-o hora nebuna si ametitoare, zapaceste-l, fa-l sa se simta ca intr-un carusel, fii spontana, creativa, fa-l sa piarda notiunea timpului si nu se va mai gindi la altceva.

Pune-ti farmecele si imaginatia la incercare.

Ii ofer incredere... a si spun ca de cand este cu mine are mai multa incredere in el. Din pacte nu prea avem mult timp la dispozitie... incerc sa ne vedem cat mai mult timp... De zapacit cred ca l-am zapacit, sunt foarte frumoasa si mult mai superioara decat fosta lui, dar nu este de ajuns....

 

Cum sa-l faci sa te iubeasca? Iubirea nu vine chemata cum vine mancarea pe-o tava la autoservire! Si nu prea vad cum ai putea tu sa-l faci s-o uite pe fosta, cand el nu da vreun semn ca ar vrea s-o uite. In plus, nu stiu de cand dureaza relatia voastra, dar inainte de a te avanta prea tare ar fi trebuit sa verifici daca el e liber, atat fizic cat si psihic. Ca sa o iute are nevoie de timp, iar in timpul asta sa fie singur, nu intr-o relatie care-l poate dezorienta si mai mult.

E adevarat, am intrat cu ghetele in viata lui ... si acuma dupa ce ca este suparat pentru ea mai il fac si eu trist ... incerc sa fiu zambitoare si sa nu arat ca imi pasa asa de mult dar ... Am inceput destul de gresit dar am incredere in el, e un om foarte bun si pot sa fiu fericita cu el .. il iubesc :crazy:

Mi-a spus ca are nevoie de timp ....si ii ofer timp ... numai ca vreau sa fac totul ca la carte... ca in final sa se indragosteasca de mine si sa imi ofere toata dragostea aceea pe care o astept ...

E o loterie... dar merita jucat... pentru ca il iubesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×