Sari la conținut
Forum Roportal
alexandra_17

Cand prietenul te insala cu sora?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vi s-a intamplat ca prietenul dumneavoastra sa va insele cu propria sora (sau in cazul baietilor cu fratele)? :crazy:

Defapt putem spune ca si sora te-a inselat... ca doar ti-e sora!!! :offtopic:

Vi s-a intamplat?

Mi-e da! :)

Editat de alexandra_17

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi s-a intamplat asa ceva, pentru ca intre mine si surorile mele este diferenta de 6 si respectiv 8 ani, dar unul din prietenii mei, dupa ce a terminat-o cu mine, a fost si prietenul surorii mele mijlocii :offtopic:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vi s-a intamplat ca prietenul dumneavoastra sa va insele cu propria sora (sau in cazul baietilor cu fratele)? :crazy:

Defapt putem spune ca si sora te-a inselat... ca doar ti-e sora!!! :offtopic:

Vi s-a intamplat?

Mi-e da! :)

In astfel ca cazuri nu stiu cum as reactiona.Dar sincer cel mai suparata as fi pe sora mea ,nu stiu cat de mult as putea uita aceasta tradare,depinde de mai multi factori.De exemplu de cat timp sunt cu respectivul,daca ei ii povesteam ce mult il iubesc si ca nu as putea trai fara el,....etc.Iar cat despre el..........nu merita.Cat timp aveai cu pr tau?Il iubeai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu poate exista dragoste fara onoare

sincer...regret ca ti s-a intamplat asta.....dar trece la capitolul experienta si mergi mai departe :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca mi s-ar intampla asa ceva.... nu stiu cum as mai putea avea incredere in oameni... :offtopic: probabil nu lui i-as cere explicatii ci surorii.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul s-a intamplat acum 2 saptamani... :offtopic:

Chiar sora mea mi-a facut cunostinta cu el... am fost decat 3 saptamani cu el... nu l-am iubit, doar imi placea de el... pe mine mai mult ma doare ce mi-a facut sora mea...

Eu am aflat de 2 zile... ei nu stiu ca eu stiu... nici macar nu stiu cum sa le spun ca stiu... daca trebuie sa le spun... sau sa intorc spatele si sa-mi continui viata...

Eu cu sora mea nu ne mai vorbim de o saptamana... si inainte aveam certuri, eu credeam ca sunt ca intre surori, dar se pare ca e foarte razbunatoare si foarte rece... :crazy:

Oricum e sora mea si o iubesc asa cum e... dar nu cred ca o voi ierta vreodata...

Iar de el... multa bafta in viata... sa aiba noroc de o scorpie de nevasta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este foarte important ca sa mentii relatia cu sora ta. Este parte din familia ta, singura familie pe care o ai si la care mereu vei gasi sprijin, orice s-ar intampla. Daca ei ii place de el, lasa-i sa fie impreuna, spune-i ca stii si ca te retragi. Clar ca el nu merita nici un fel de atentie din partea ta daca ti-a facut una ca asta. Ea e sora ta si oricum ar fi, trebuie sa rezolvati problema. Baieti mai gasesti, cu siguranta muolt mai buni decat cel de-acum, si daca as fi in locul tau, i-as spune surorii mele sa se gandeasca bine la ce fel de baiat e asta, care-si inseala prietena, in primul rand, si in al doilea rand, chiar cu sora ei!! Ar fi o figura buna sa-i dati amandoua papucii. Sora ta e mai mare sau mai mica decat tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul s-a intamplat acum 2 saptamani... :crazy:

Chiar sora mea mi-a facut cunostinta cu el... am fost decat 3 saptamani cu el... nu l-am iubit, doar imi placea de el... pe mine mai mult ma doare ce mi-a facut sora mea...

Eu am aflat de 2 zile... ei nu stiu ca eu stiu... nici macar nu stiu cum sa le spun ca stiu... daca trebuie sa le spun... sau sa intorc spatele si sa-mi continui viata...

Eu cu sora mea nu ne mai vorbim de o saptamana... si inainte aveam certuri, eu credeam ca sunt ca intre surori, dar se pare ca e foarte razbunatoare si foarte rece... :)

Oricum e sora mea si o iubesc asa cum e... dar nu cred ca o voi ierta vreodata...

Iar de el... multa bafta in viata... sa aiba noroc de o scorpie de nevasta...

stii....frusrtarea ta este absolut fireasca...dar iti garantez ca sora ti-o vei ierta :stars: e in firea noastra sa ne iertam rudele,indiferent cat gresesc....pot sa-ti fac o mica sugestie? zi-le ca vrei sa serbezi ceva si ca ti-ai dorii sa faci asta avand la o terasa la un suc cele mai dragi persoane din viata ta...prietenul si sora...apoi cu zambetul pe buze,fericita...dupa ce-i lasi sa se perpeleasca putin...le urezi casa de piatra....platesti consumatia si pleci :crazy: ei dupa faza asta se vor certa...in timp ce tu te indrepti spre un loc in care sa te simti cu adevarat bine...si nu uita sa mergi cu zambetul pe buze :gum: la varsta ta ar trebui sa ai un zambet incantator.....pune-l in valoare :offtopic:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai mare cu un an!

Si sora mea are prieten de aproape 4 ani! Deci nu m-a inselat doar pe mine! Si ce ma enerveaza cel mai rau e faptul ca spune ca-l iubeste pe prietenul ei... eu vruiam sa-i spun "cumnatzelului" meu, dar cred ca n-ar fi cea mai corecta atitudine... sunt foarte confuza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: Mama.. nu stiu ce sa spun... Da-i papucii lui. Asta-i clar. Pe urma.. oricum daca va mai fi ceva intre sora ta si el, probabil prietenul ei va afla sau ea se va desparti de el, sau o va lasa balta cu al tau.. :) Va trebui sa aleaga, nu poate continua asa, sau o sa iasa rau pentru ea si ea va fi cea care va avea de suferit. Nu tu. Ramai cu coloana vertebrala dreapta si iesi cu demnitate din chestia asta urata. :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×