Sari la conținut
Forum Roportal
anna_roxana

Infertilitate, sterilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:focus:

volunteers ?

:cheer:

:doh:

se dau si bonuri de ordine ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare! ma numesc sonniya si am si eu o intrebare.de 1 an si jumatate eu si sotul meu incercam sa avem un bebbe dar minunea nu se intampla.cunoaste cineva vreun remediu naturist sau nu stiu ceva care sa ajute ca acest miracol sa sa produca cat mai curand.ne dorim foarte mult acest copil si eu si sotul meu.va rog.daca stie cineva....multumesc mult anticipat.va pup.

:focus:

scuze pentru offtopic :doh:

 

sfatul meu e sa mergeti impreuna la o clinica specializata, ceva teste , analize... sa vedeti care este cauza nefertilizarii si apoi sa decideti ceea ce aveti de facut :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare! ma numesc sonniya si am si eu o intrebare.de 1 an si jumatate eu si sotul meu incercam sa avem un bebbe dar minunea nu se intampla.cunoaste cineva vreun remediu naturist sau nu stiu ceva care sa ajute ca acest miracol sa sa produca cat mai curand.ne dorim foarte mult acest copil si eu si sotul meu.va rog.daca stie cineva....multumesc mult anticipat.va pup.

:focus:

remediile naturiste se dau dupa un minim de analize, cel putin

 

este adevarat ca remediile naturiste nu dauneaza, deci pot fi "exersate"

dar daca nu stii exact pentru ce ai nevoie de remediu, pierzi timp...

 

trebuie luate in considerare multe aspecte

pentru tine:

- daca ai folosit metode contraceptive, ce metode si pentru cat timp

- daca ai pierdut vreo sarcina pana acum

- daca ai probleme medicale la nivelul aparatului reproducator

pentru el:

- cum sta cu spermograma

pentru amandoi:

- ce regim alimentar si de munca aveti - trebuie evitate grasimile, prajelile, alcoolul, tutunul, dar si stresul (principala metoda contraceptiva a zilelor noastre)

 

concluzie:

faceti-va analizele medicale anuale si vorbiti cu medicul ginecolog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand cauta un medic bun ...nu se stie ce problema poti avea.

In al doilea rand,pot sa-ti spun ce am facut eu:inainte de a ramane insarcinata am facut tratament vreo 3 luni cu tinctura de marar,chimen si lemn dulce.Cum am terminet tratamentul au aparul si bebelasii.

imi poti spune cum ai facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi poti spune cum ai facut?

Cum sa fac?Am urmat si eu un tratament gasit in Formula As,ca toate fetele,ca sa mi se regleze menstruatia ,exact ca in prospecte,de trei ori pe zi,luam inainte de masa,cred ca o lingurita din fiecare tinctura,cu un pahar cu apa.Si,in loc de menstruatie reglata,m-am ales cu trei baieti. :)

 

Chimenul,mararul si lemnul dulce sunt bogate in acid folic...asa ca poti incerca.In revista se preciza ca dupa tratament indelungat,de minim un an de zile,cresc si sanii...dar eu mai astept si acum... :jester:

 

Tot din asta mai ia si sotul.,dupa cate o betie,ca sa-i treaca durerile de stomac. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai indicat ar fi sa te duci la doctor sa aflii motivul..Aici pe forum vei gasi experientele fiecaruia care difera de la A-Z..Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!as avea si eu o intrebare :spiteful: sunt cu pretenul meu de 1 an de zile timp in care noi am avut relatii sexuale constante.nu inteleg de ce pana acum nu am ramas insarcinata....din cauza lui nu este pr ca intr-o relatie anterioare era sa devina tatic....sper sa primesc un raspuns

 

 

daka ai avut vre-un avort pana akum trebuie sa iti pui un semn de? pt ca eu am avut unul in 200 si de atunci nu am mai ramas. Akum imi doresc si eu un bebe dar se pare ca din netentia dct de atunci acum sufar.MERGI LA UN cONTROL si fa-ti dozarea de progesteron .daka iti iese bine du-l si pe el la dct. BAFTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM MAI RASPUNS IN LEGATURA CU ACEST SUBIECT SI RASPUND SI AICI:

DACA DORESTI CU ADEVARAT SA MA CAUTATI. EU NU PLEC DIN ARAD,INDIFERENT SUMA CE O SA MI-O PROMITI.POTI

SA MA CONTACTEZI PENTRU AMANUNTE,DAR DACA NU VENITI LA MINE NU VA POT SPUNE TOTUL.VIKI,ARAD.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×