Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

te-am jignit cu ceva???cred ca NU

nu e frumos sa dam din coate in stg si in dreapta pt a iesi noi deasupra :yahoo:

Eu am o alta experienta in privinta taurilor ... nu cred ca un carater se defineste prin zodie ... astfel ma limitez sa spun doar din experienta mea. Se poate mai rau ... cine stie. Poate este incompatibilitate.

+ nu este frumos sa spui ceva despre o persoana daca nu o cunosti ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o alta experienta in privinta taurilor ... nu cred ca un carater se defineste prin zodie ... astfel ma limitez sa spun doar din experienta mea. Se poate mai rau ... cine stie. Poate este incompatibilitate.

+ nu este frumos sa spui ceva despre o persoana daca nu o cunosti ...

Uite care e treaba! Si eu sunt taur! Daca iubesc cu adevarat pe cineva si si imi dovedeste ca merita sa lupt sa o fac fericita mut si muntii ca sa fie bine. Dar daca pers de langa mine ma lasa rece atunci sa stii ca total indiferent, magar si nu mut un pai pt ea! Si stau langa ea pana gasesc altceva! Cred ca tu ai fost in a doua postura pe cate am prezentat-o!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite care e treaba! Si eu sunt taur! Daca iubesc cu adevarat pe cineva si si imi dovedeste ca merita sa lupt sa o fac fericita mut si muntii ca sa fie bine. Dar daca pers de langa mine ma lasa rece atunci sa stii ca total indiferent, magar si nu mut un pai pt ea! Si stau langa ea pana gasesc altceva! Cred ca tu ai fost in a doua postura pe cate am prezentat-o!

Si tu esti in postura lui ...chel, cu pete pe fata, 90 de kg si 2 m, care se crede buricul pamantului numai pentru ca m-a avut pe mine timp de 6 ani :crazy: ? si partea proasta ...crede ca poate avea orice femeie ... Ei nu este asa. E singur si derutat si se gandeste la mine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o alta experienta in privinta taurilor ... nu cred ca un carater se defineste prin zodie ... astfel ma limitez sa spun doar din experienta mea. Se poate mai rau ... cine stie. Poate este incompatibilitate.

+ nu este frumos sa spui ceva despre o persoana daca nu o cunosti ...

exact asta ziceam si eu...pacat insa ca tu nu respecti asta :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa recunosc ca barbatul taur, atunci cand isi iubeste cu adevarat partenera, va face orice pentru ea. altfel, va fi chiar un barbat insuportabil de cele mai multe ori, va cauta numai anumite interese in relatia pe care o are ... cei care inca nu si-au gasit perechea, mai pot tanji dupa vechile relatii pentru ca nu le place sa fie singuri, pentru ca au nevoie de caldura, apreciere si rasfatul oferit de un partener. chiar daca nu iubesc, au nevoie de comfort. :crazy: deci pot fi fie devotati in totalitate, ori egoisti iremediabili. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tu esti in postura lui ...chel, cu pete pe fata, 90 de kg si 2 m, care se crede buricul pamantului numai pentru ca m-a avut pe mine timp de 6 ani :P ? si partea proasta ...crede ca poate avea orice femeie ... Ei nu este asa. E singur si derutat si se gandeste la mine :o:

Nebunatico, stiam eu ca imi vei cauta poza! :yahoo: Se credea buricul pamantului doar pt ca te avea pe tine? :crazy: Imi dovedesti ca tu te crezi buricul pamantului! Iar daca ai dreptate inseamna ca va potriveati la inteligenta! Sau tu esti vreo vedeta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati-ma ca ma bag. Dar cred ca ar fi mai util sa observam oamenii din perspectiva din care ei privesc lumea.

O persoana Tuar este puternic conectata la principiul stabilitatii si al fertilitatii. Sunt persoane abundente - uneori isi pot risipi abundenta. Nu in sensul generozitatii ci al insuficientei puneri in lumina a darurilor pe care le au. Orice persoana Taur transmite in jurul sau un mesaj de stabilitate si siguranta. Fie prin faptul ca ei au dobandit-o (luati in calcul si putina incapatanare sau conservatorism - desi in arta pot sa nu faca concesii gustului publicului urmandu-si calea proprie) fie prin modul ferm in care o cauta. Si asta atrage.

De obicei sunt decorativi sau senzuali dar sigur sunt magnetici. Au forta. Asta nu poate fi contestata. Toate semnele fixe au un magentism aparte. Magnetismul este forta si consistenta unui mod de-a fi bine conturat. La fel se intampla cu Leii, Varsatorii sau Scorpionii (doamne ce magentism au acestia indiferent ca sunt frumosi sau uratai si ce minunate fiinte sunt, abisale ori inalte, fara jumatati de masura, excesivi si crizati adesea, provocand-si limitele mereu, cu caderi in lipiciosul tamas aducator de mare lene). Sau cu cei care detin in harta multe planete intr-un unghi foarte strans.

Revenind la Taur, el/ea trebuie inteles din perspectiva stabilitatii. I cultura noastra stabilitatea ti-o dau maia les banii si bunurile. Deci le vacauta. SI cu forta pe care o au le vor gasi. Miros zonel efertile, afacerile bune, posibilitatile de castig. De cele mai multe ori punand la bataie propria harnicie. Alteori punand-o pe a altuia. Pentru ca nu munces gratis (alte zodii da) ei trebuei sa aiba o miza atragatoare ca sa se mobilizeze. Sunt mandrii de acumularile lor, impart cu cei apropiati abundenta dar in cadrul lor personal, arondandu-i pe favoriti. Chiar si cand daruiesc ei nu pot pierde. Castiga un prieten, un fidel. Gandesc in termeni de castig si eficienta. Personal, am de invata chestia asta de la ei. Multi oameni nu stiu sascoata profit prin exercitarea harurilor lor - observand Taurii invatam sa investim in ce merita, sa dezvoltam ce poate aduce profit. Iubind un Taur (sau un Scorpion) te transformi. Pentru ca intensitatea sentiemntelor lor (cu gelosii sau pasiuni arzatoare) sapa adanc in fiinta ta dizlocand sentimente si trairi transmutatoare.

Pot fi limitati - pt. ca asa au sentimentul ca pot controla mai usor universul pe care il inteleg, marunt si sigur. Dra pot fi si mari filosofi, practicand o filosofie nerupta de viata, de traire si apsiune. Taurii au dat mult mai putini cenibiti decat Scorpioni - fiinte extrem de pasionale dar mai rpegatite sa-si sublimeze senzualitate prin religiozitate. Taurii practica un catarsis artistic sau prin responsabilitatile fata de familie si dedicarea fata de cei dragi.

Daca ati intalnit Tuari nesuferiti este pentru ca ei nu si-au cunoscut si manifestat deplin calitatile. Si poate nu au avut sansa langa noi sa si le descopere. Poti sa te desparti de un om nu pentru ca e nesuferit ci epntru ca nu te potrivesti cu el. Daca apuci sa fii urat de un Taur sau sa urasti e greu dupa aceea de vindecat sentiemntul. Pentru ca tot ce este legat de ei e profund rascolitor, pt. ca stabilitatea cere o puternica inradacinare. Iar despartire de un Taur te dezradacineaza. Castigul este ca astfel iti poti descoperi alte ancore. Si asta te alchimizeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca taurul meu m-a dus in 6 anii o data la restaurant :yahoo: ... nu-i rau, nu ? Sa va vorbim taurilor ...numai de bine

 

asa e!!! ai dreptate...in 5 ani m-a dus de 1 data la restaurant

in rest eu trageam de el, eu gaseam masa, eu sunam la rezervari ...eu le faceam pe toate ...o mare lipsa de initiativa!!! :crazy:

 

taurii sunt de respectat din unele privinte: politicosi, bun simt,stabili,ofera siguranta, dragoste....dar la un moment dat devin plicticosi....au lipsa de initiative,de spontaneietate, dinamism, trec evenimentele pe langa ei ca vantul.

Sunt buni doar de soti....fiind linistiti si statornici....dar la capitolul pasiune sunt zero :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand atat eu cat si Alina am cunoscut foarte multi tauri,si nu vorbim asa in necunostiinta de cauza;mai ales care am avut in clasa 12,10 tauri in clasa,si toti aveau defectele pe care le-am numarat plus ca am si in familie tauri;eu am dat cateva exemple,nu trebuie acum sa veniti sa spuneti ca:"fals,sotul nu are frati"..

si sa-i raspund mirelutzei;tu fiind geaman,esti mai indiferenta sau nu bagi in seama..daca te impaci bine cu sotul tau,inseamna ca ai ascendentul intr-o zodie de pamant sau in peste sau rac;cel putin cu lei si varsatorii,berbeci,taurii nu se au bine

 

daca sunteti tauri,de ce nu va uitati si in jurul vostru?observati mai multi tauri;colegi,prieteni,etc..nu sariti ca:"eu sunt taur si n-am nici un defect"..daca din prisma voastra nu vedeti defectele zodiei,uitati-va in jur..

 

Si am dat exemplu si dintr-un site despre defectele taurilor;

 

Taurul este dotat cu un remarcabil simt practic, foarte perseverent si dornic de a se impune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tauru' nu e decat un bou travestit! :crazy:

Cand incepe iubitu-meu sa dea din copite, imi vine sa-l vand naibii unui toreador :yahoo: , sa termin odata cu incapatanarea lui!

Nu stiu ai vostri cum sunt, insa al meu abia dupa ce-i urlu si-l trasnesc face ce-i spun.

Si asta ma scoate si pe mine din sarite!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×