Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Haha..fain Emma si f adevarat :) ..nu am zarit insa sa mentionezi ca exceleaza in viata de familie, isi iubesc f mult copii si sunt familisti convinsi :crazy: .

 

Nu de alta..nici n-as putea sa-mi vorbesc de rau taurul care-l am de sot :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haha..fain Emma si f adevarat :stars: ..nu am zarit insa sa mentionezi ca exceleaza in viata de familie, isi iubesc f mult copii si sunt familisti convinsi :) .

 

Nu de alta..nici n-as putea sa-mi vorbesc de rau taurul care-l am de sot :crazy:

 

Cum n-ai vazut Mirelutz?????? :offtopic:

E chiar cu bold scris ca e un tata minunat!!! :crazy:

Ca părinte, bărbatul din Taur e o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum n-ai vazut Mirelutz?????? :crazy:

E chiar cu bold scris ca e un tata minunat!!! :)

O sa mai aduc ceva modificari acolo :stars:

:crazy: pardon.

 

Sotul tau e taur?? :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotul tau e taur?? :crazy:

 

Nu, dar imi place sa fac studii pe caz :P si nu ma refer doar la tauri. :crazy:

 

E balanta :lol2: combinatia perfecta se pare dpdv al compatibilitatilor intre zodii. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa va spun...acum fiecare taur isi poate dezvolt calitatile si defectele intr-un mod constructiv. Uneori sunt mai indelungate perioadele de gandire pentru luarea unei decizii dar sa siti ca nu a fost deloc neglijat nici un detaliu...sau poate da....pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu,sunt o tauroaica...

O zodie depinde de o infinitate de factori:ascendent,sex,ora,zi de nastere,etc...etc...nimic nu este batut in cuie si nici un "taur"nu va fi identic cu un altul!

In linii generale,eu,in cunostinta de cauza,pot afirma:

Taurul,este calm,tacticos,scrupulos,posesiv,gelos,materialist,zgircit,gurmand,muncitor dar se mobilizeaza foooarte greu.....dupa ce gindeste de zece ori....si tipicar fiind,si perfectionist,mereu va mai avea ceva de adaugat sau de modificat unui lucru facut.... :)

Nu cere si nu face altora ceea ce lui nu-i place sa i se ceara sau sa i se faca decit daca este un taur...denaturat! Stie sa fie un prieten bun dar si un dusman sadic!

Acorda credit,dar in realitate nu se bazeaza pe altii,preferind sa aiba el controlul asupra situatiei....

Bun administrator,generos,fara a fi risipitor...ai plac femeile care stiu sa -si chiverniseasca banii,sa fie elegante,(este un estet.)...fara sa arunce cu banii....

Ai place vestimentatia cu linie clasica,sobra chiar,dar mereu eleganta!

Le place sa manince bine dar,nu sunt risipitori....

In locul mancarii de restaurant,prefera mincarica preferata,gatita de iubita lui si servita in intimitatea casei,la lumina luminarilor!

E un sofer prudent...dar care ajunge totusi la timp....

Suflet de artisti,iubesc frumosul si chiar ei au talente....

Robusti,ajung la virste inaintate...desi vor suferi din cauza exceselor alimentare;au sensibile gitul,sistemul digestiv si au probleme cu tensiunea arteriala.

Buni familisti,iubesc rutina familiara si daca le este tulburata intimitatea si linistea caminului,va pleca definitiv si cit mai departe...

Cadourile pe care i le vei face tre' sa fie utile si de bun gust altfel,veti scadea in ochii lui,ba chiar se va simti jignit!

Daca vei face remarci grosolane si de prost gust,daca vei fi risipitoare,dezordonata,agitata sau vei crea dizarmonii in spatiul sacru al caminului sau ai vei provoca continuu insatisfactii sexuale,te va parasi greu,cu regrete dar....definitiv!

Saruta-l tandru si patimas pe git si va incepe sa pufnesca pe nari si sa intre in...corida! Un taur indragostit e un taur "bolnav.".. :bataita:

Un taur,fie in viata fie in pat,e un luptator...nu stie sa piarda;va iesi din arena,invingator sau...mort! :crazy:

Atentie...acestea sunt valabile pentru cei din decanul 2....ceilalti,primesc influente de la zodiile vecine si de la ascendent!

Stii taurasul Ferdinand,din desene animate? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E balanta :yahoo: combinatia perfecta se pare dpdv al compatibilitatilor intre zodii. :bataita:

:)

 

Cica gemenii e cea mai proasta combinatie cu taurul :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa se spune...dar nu cred! Depinde de ascendent...

Eu,sunt "taur"iar sotul meu e "gemeni"...No problem!

:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exceleaza in viata de familie, isi iubesc f mult copii si sunt familisti convinsi :lol2: .

 

Nu de alta..nici n-as putea sa-mi vorbesc de rau taurul care-l am de sot :(

subscriu, si sotul meu e taur si il caracterizeaza si pe el ce scrie mirela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×