Sari la conținut
Forum Roportal
bunicutzuION

Ce s-ar putea face cu 16000000000000 de lei

Postări Recomandate

Guvernul a decis sa platim din buzunar pentru RAFO (JAFO)

 

Toate creantele fiscale ale Ministerului Finantelor Publice (MFP) reprezentand impozite, taxe, contributii si alte datorii ale Rafo Onesti si Carom SA vor trece, retroactiv, incepand cu 31 octombrie 2004, la Autoritatea pentru Valorificarea Activelor Statului (AVAS), in vederea recuperarii acestora, a anuntat marti, la Palatul Victoria, presedintele autoritatii, Mircea Ursache. Decizia a fost luata printr-o Ordonanta de Urgenta aprobata marti de Guvern.

 

Atit Adrian Nastase cit si Ion Iliescu au ignorat informatiile oferite de presa, de rapoartele serviciilor de informatii, de catre unii dintre procurorii sau politistii care au lucrat direct in dosare. In loc sa solicite o ancheta care sa lamureasca natura acestor datorii sau, macar, sa astepte rezultatele anchetelor despre Rafo aflate in curs la PNA si Parchetul General, cabinetul Nastase a preferat sa inchida ochii si sa puna in circa statului si, implicit a fiecaruia dintre noi, datorii de 16.000.000.000.000 (16 mii de miliarde)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... cred ca ... am putea moderniza citeva spitale ... am reusi sa platim personalul care lucreaza in cercetare ... am aduce putina bucurie copiilor cu deficiente ... am rezolva unele probleme ale persoanelor cu handicap ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca problema se pune in felul urmator: ce nu se poate face cu acesti bani  :dee . cu siguranta poti trai o viata linsitita.

 

Asa e .Ai dreptate . Iacobov si cu Nastase sigur nu te-ar contrazice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×