Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Reteta pentru un an bun

Postări Recomandate

Fiindca 2005 este tot mai aproape iata o reteta (pe care am primit-o in mail) pentru un an mai bun:

* Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune, mandrie, ura, invidie, frica, etc.

* Se imparte fiecare luna in 28 - 31 zile, dupa caz, astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an!

* Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca si liniste, 2 parti veselie si umor.

 

Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, o priza de bun simt si ... o picatura de speranta!

* Peste aluat se toarna apoi dragoste din belsug!

* Preparatul gata facut se impodobeste cu un buchetel de mica atentie.

* Se serveste zilnic, cu bucurie, la o ceasca de cafea, invioratoare si cu incredere inepuizabila in Dumnezeu!

* Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite direct, de la om la om, insotita de urarea LA MULTI ANI CU SANATATE!

 

Ca tot vin sarbatorile cred ca e bine sa ne pregatim din timp cateva urari cu care sa-i dam gata pe cei la cere le trimitem. Eu am primit cateva SMS super anul trecut o sa le pun aici mai incolo (ca acum trebuie sa plec). Aveti si voi ceva sugestii de SMS-uri sau email-uri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aveti si voi ceva sugestii de SMS-uri sau email-uri?

 

 

Am eu un SMS primit de la un prieten.

 

When a big, fat, hairy man comes in your room at night and put you in a bag, don'te be afraid! I've told Santa i want you for Christmas! :winca:

 

Mie una mi-a placut multttt :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un SMS care mie mi-a placut:

 

Bucuria vine din lucruri marunte.

Linistea vine din suflet...

Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super ! Nu uita sa postezi si celelalte sms-uri de care ai vorbit in primul post ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astept cat mai multe sms-uri scrise aici... nu de alta, dat am multe de trimis cu ocazia sarbatorilor de iarna si nu prea ma pricep sa scriu urari de Craciun... nu stiu de ce... :) :x :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×