Sari la conținut
Forum Roportal
bunicutzuION

Iordanescu ar fi mai bun ca senator decat ca selectioner??

Postări Recomandate

La fotbal nu prea mai e bun... sa-a vazut asta si in meciul de aseara... a facut niste greseli colosale in alcatuirea echipei... iar despre schimbari nu mai vorbesc, ca iar ma apuca nervii... oricum, se pare ca duminica, Mircea Sandu va da un verdict... daca il pastreaza pe "cascheta" selectioner..

 

"Duminic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iordanescu a ajuns o rusine pentru Romania ca selectioner, nu vad de ce in calitate de politican ar fi mai bun ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca si-a dat demisia (am inteles ca va apare maine in Prosport un articol).

Va fi interesant daca Iordanescu va candida: presa nu va putea sa vorbeasca de el fiindca e in campanie electorala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Sandu a afirmat ca inca nu a primit nimic de la Iordanescu (ma refer la demisie :x ) insa, se pare ca acesta si-o va depune maine dimineata la sediul FRF... nimeni nu-i contesta rezultatele de la Mondialul din '94, insa e in legea firii ca la un moment dat, fiecare dintre noi sa se retraga... se pare ca a sosit si vremea lui... de fapt, sosise ea de ceva timp insa i-a fost greu lui "cascheta" sa-si dea seama... in cele din urma a facut-o, nu inainte de a compromite sansele de calificare... cred ca numai un miracol va mai califica Romania acum... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca si antrenor consider ca Iordanescu este mult prea depasit de situatie!

Ca si senator...sa fim seriosi...nu ne mai ajung Loghin si Dolanescu...mai aveam nevoie si de Iordanescu in Parlamentul Romaniei :!:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stadioane am schimbat

Bucatari am schimbat

Jucatori am schimbat

Antrenori am schimbat

 

Ne mai ramane o singura solutie:

 

Presedintele Federatiei.

 

De ce nu la-am schimba pe Mircea Sandu?

 

 

De ce trebuie sa urmeze si Nasu’?

 

- Nu a sesizat sau, mai grav, nu a vrut sa sesizeze dezastrul fotbalistic spre care ne indreptam cu pasi repezi de patru ani.

 

- In ciuda opozitiei oamenilor din lumea fotbalului (si nu numai), a hotarat sa-la mentina pe Iordanescu in functie, marindu-i chiar contractul (!?), desi Generalul ratase calificarea la CE 2004!

 

- la-a dat afara pe Victor Piturca, cu toate ca tehnicianul calificase Nationala la CE 2000, fara infrangere!

 

- Nu a simtit momentul de cumpana de la Nationala si a preferat sa traiasca in umbra rezultatelor "generatiei de aur", in loc sa dea credit total tehnicienilor Piturca sau B

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca Sandu va fi asa usor dat la o parte... sunt multi care il sustin neconditionat, dovada si acel vot de incredere acordat desi nu era pe ordinea de zi... FRF a devenit un fel de "Cossa Nostra"... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×