Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Roportal se muta pe un alt servar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cei de la Rohost vor muta Roportal pe un servar mai performant, unde sper ca nu vor mai fi perioade cand site-ul nu este online.

Cel mai probabil aceasta mutare se va face in aceasta noapte intre orele 0 si 7.

Datorita mutarii ar putea aparea unele probleme:

- siteul ar putea fi indisponibil;

- sa-ar putea sa se piarda date: sa dispara mesaje, useri etc.

Cei de la Rohost m-au asigurat ca nu vor aparea probleme dar nu se stie niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca nu vor fi probleme.

 

Daca totusi cineva sesizeaza ceva, dati-ne cate un MP sa incercam sa remediem.

 

Se pare ca tot creste roportalul de trebuie sa il muti, nu Bogdane?! Deci, la mai mare si mai rapid!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca isi continua cresterea in ritmul actual va trebui sa iau un servar dedicat, dar mai e pana atunci.

 

Atunci sa-ti uram " un server dedicat" ca tot se apropie sarbatorile nu??!!

 

si un salariu pe masura server-ului :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci sa-ti uram " un server dedicat" ca tot se apropie sarbatorile nu??!!

Poate la anu.

 

Dupa cum ati vazut au aparut ceva probleme (baza de date a fost corupta) si forumul (pagina principala ca restul mergeau) nu a putut fi accesat in aceasta dimineata.

Eu sper ca am corectat toate erorile pe toate. Daca mai vedeti ceva va rog sa-mi spuneti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am trecut cu bine peste acest "transfer" ... tocmai acum cateva zile celor de la FanClub le-a "picat" hostingul si au pierdut toate posturile noi din forum... destul de trist. E bine ca asta nu sa-a intamplat si ii uram RoPortalului viata lunga si frumoasa pe noul server ! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ups ! Inseamna ca userii mai noi (probabil inregistrati de la o anumita data) si-au pierdut conturile...uite, de exemplu, la conturile mai vechi nu a aparut nici o problema. Dar chestia asta cred ca era inevitabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am recuperat userul din baccaup nu erau sterse mesajele doar userul Proof nu mai era in baza de date si la-am adaugat manual. sa-au pierdut 2 inregistrari (si nu mi-a spus care), cine mai are aceleasi probleme?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×