Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

De ce va place toamna?

Postări Recomandate

Simplu, sa filozofam pe aceasta intrebare: De ce ne place toamna? ( Rog sa nu mutati topicul la filozofie, ca se vrea doar Bla-bla-bla)

Incep eu:

Imi place ca azi este frig, vantul rece de toamna , imi plac fructele, imi plac culorile frunzelor de toamna.

A venit toamna, hai sa vorbim de cea mai frumoasa amintire de toamna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu, sa filozofam pe aceasta intrebare: De ce ne place toamna? ( Rog sa nu mutati topicul la filozofie, ca se vrea doar Bla-bla-bla)

Incep eu:

Imi place ca azi este frig, vantul rece de toamna , imi plac fructele, imi plac culorile frunzelor de toamna.

A venit toamna, hai sa vorbim de cea mai frumoasa amintire de toamna!

Racoarea de dupa o vare fierbinte, mirosurile de toamna, fructele/legume/etc, padurea toamna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AHHHH..... Toamna... ma bucur de fiecare data cand revine :hi:

natura e ca un drog (dar unul sanatos) :beee:

cand e toamna si ploua nu mai vreau nimic...decat iarna :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca sunt nascuta toamna, si totusi e un anotimp romantic, asa se spune.

pentru unii nu cred ca e asa de placut pentru ca incepe scoala, hihihi :hi: :beee:

:beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar cine a spus ca ii place toamna ??? :beee:)

mie nu-mi place ca vine scoala :|, vine frigul, plus ca pe la noi nu prea este toamna, la mine in zona de munte, ii o iarna mai blanda :hi:

tot ce imi place la tomna sunt fructele (bineinteles) si faptul ca e mai liniste, lumea e mai linistita, imi plac plimbarile de dupa-amiaza in liniste cu cineva stand de vorba, mai dai cu piciorul dupa o frunza, mai stai pe o banca pana te racesti putin si te duci inapoi acasa cu gandul sa bei un ceai bun, sa mai faci ceva treaba ..... eh,...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

struguri,frunze,cenusiu,reintalniri,vise,agitatie,must,frigulet,emotie,ploaie,su

bru, VIN..... revigorant , hac...hac... si decor :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am gasit aceasta tema :hi: Cred ca sunt putini cei carora le place toamna, e un anotimp trist... Dar eu m-am nascut toamna, imi place sa vad frunze ruginii pe jos chiar daca asta inseamna ca au suferit ca sa ajunga acolo, imi place sa vad cum plang norii la mine la fereastra, imi place mirosul de struguri copti... E un anotimp in care natura moare, dar de ce sa nu fim optimisti? Moare pentru a renaste, pentru a fi mai frumoasa, pentru a ne demonstra noua ca nimic nu are sfarsit si inceput. Daca nu ar fi toamna, am sti oare sa apreciem primavara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×