Sari la conținut
Forum Roportal
Gandaca_RV

Noi romanii...

Postări Recomandate

Off, cati ani ai? (nu-s ironica, intreb pe bune) Si depinde ce si cat ai incercat sa faci pana acum pentru o schimbare. Mie una mi s-a cam aplecat de atata stradanie :resent:

mda... cam optimist daemon-ul cu cei 10-12 ani ai lui... mie mi s-a acrit dupa vreo 5. da' rau de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

suntem tembeli dacă-l lăsăm pe W pe primul loc. Votaţi ce vrea inimioara voastră, dar scăpaţi-mă de coşmar altminteri port doliu un an după demnitatea mea de daco-roman..........votaţi odată, că

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. am paishp'ce anishori...p-un picior ! si nu-i de plai. zau asa, e cea mai stupida intrebare posibila.

2. am incercat si am facut tot ce am putut cand am ajuns in pozitia in care puteam efectiv face ceva.

3. da cu lamaie... poate la tine merge.

 

1. esti femeie, nu? :doh: Si eu, da mi se pare absolut normal sa raspund la intrebarile: cum te cheama si cati ani ai. Si am mentionat ca nu e nici o ironie, dar tot personal ai luat lucrurile. Am intrebat asta pentru ca una e sa ai 20 de ani si sa crezi ca poti intoarce lumea cu fundu-n sus si alta e mai tarzior, cand vezi ca ce vrei tu nu se prea poate.

2. Ce anume ai facut si din ce pozitie? :bear:

3. A trecut...si fara lamaie :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O problema gresit pusa din start.

Romanii sunt si ei oameni ca toti ceilalti, nu sunt nici mai prosti nici mai destepti nici mai frumosi da nici mai urati, nici mai buni da nici mai rai ca vecinii lor. Unele diferente fata de acestia se datoreaza socializarii gresite, iar aceasta e o problema care are 2 piloni fundamentali, neglijarea educatiei in scoala primara in favoarea unor materii care nu au legatura cu viata si problemele ei, si al doilea lipsa de colaborare in ceea ce priveste educatia intre familie si scoala. Deci in concluzie scoala cu fundament inca ceausist e cauza tuturor problemelor de baza, si nu nationalitatea.

adica este ca si cum ai vrea sa faci grafica vectoriala cu un program pentru contabilitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoprit de foarte curind acest forum - azi am ajut curiozitatea ( mare de altfel ) sa vad ce raspunsuri se dau la un topic ce mi se pare interesant.

Deceptionat sa realizez ca si aici ca si pe celelalte forumuri, activitatea principala nu este deloc a adresa tema sau continutul discutiei propuse - ci a ataca LA PERSOANA.

Ma intreb : sint aceste manifestari extrapolarile griji romanesti proverbiale pentru CAPRA VECINULUI ?

(uite si o 'calitate' pe care o aduc in discutie ....)

Ca sa nu par prea negativist, uite ca pun si ceva calitati in discutie : am umblat mult si nici nu mai sint atit de tinar - in periplul meu international nu rar m-am intilnit si cu romani. O suita de observatii :

1. Nu am intilnit roman dat afara de la vreo slujba pentru incompetentza ! Am auzit si cunoscut insa multi romani care si-au pierdut (voluntar sau involuntar) slujbele pentru certuri cu sefii....

2. E uimitoare puterea de adaptare a emigrantilor romani la noile societati - cred ca putem concura in top la subiectul asta

3. E regretabila usurintza cu care ne asimilam - copiii de romani nascuti in strainatate au dificultati cu limba materna - copiii lor nu vor mai stii nici macar ca sint romani ....cit de diferita este imaginea cind te uiti la greci sau portughezi ... si dupa trei - patru generatii afara ei se simt tot parte din poporul de unde provin

De ce ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. prosti;

 

2. rai;

 

3. nu recunoastem niciodata. :think:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nene rakoczy la multi ani si tie. :P

in alta ordine de idei, sunt de acord ca anumite expresii au fost poate cam tari ... pentru acest forum.

insa nici o expresie nu este prea tare pentru a condamna activitatea antinationala a anumitor extremisti ( mai ales de o anumita etnie).

noi ROMANII avem o "calitate": suntem prea iertatori cu dusmanii de neam si de patrie!

LA MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR ADEVARATI si o altfel de urare anumitor insi de diverse neamuri care nu doresc decat raul romaniei. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca pe forum avem asemenea colegii...pacat ca nu o au si cei din conducerea tarii ...caci vorba aia ei se considera elitele...

 

Pai...elita si conducerea tarii e formata din...tigani!

Nu ei conduc si guverneaza tara de vreo 60 de ani? De fapt,sunt corcituri....Merele putrede din caruta!

Romanii,nici sa se conduca singuri nu sunt si nu au fost niciodata capabili;au adus sau au lasat intotdeauna pe altii...sa-i conduca.

De-asta le merge "bine"!

Defectele romanilor?

Lasi,lipsiti de demnitate,onoare si orgoliu,toleranti pina la prostie,hoti si corupti,mentalitate de turma!

Nu am intilnit in viata mea roman care sa gindeasca cu propria minte si sa faca altfel decit majoritatea .

Nu am intilnit roman cinstit!Or fi existind...eu,nu am intilnit nici unul!

Romanul are mentalitate de tigan:sa i se dea,sa te insele,sa te fure...cit de putin dar s-o faca.Romanul e gainar!

Invidios...motiv pentru care,in afara tarii,cunoscindu-si bine confratii si metehnele romanul,evita alti romani! De frica.

Romanului,ai e frica de romani! Si eu ma incadrez aici! Nu vreau sa am de-a face cu romani desi sunt foarte multi aici! Sunt patita de multe ori....

Invidia,naste monstri! Ajuti pe cineva de mila si te nenorocesti pe tine.

Nu degeaba se spune:"facerea de bine,e f....e de mama!"

Lasati-o balta cu politica,educatia si mentalitatea comunista ca n-are nicio treaba cu omenia si caracterul.

Cu ultimele te nasti...nu se formeaza.Nu se predau si nu se invata!

Frati,educati de aceeasi parinti...sunt diferiti di de fratii si de parintii lor! E vorba de caracter...

Parerea mea....

 

Problema este că tu
Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×