Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

INTREBARI - raspunsuri, DEZBATERI - actualitati, CE CAUTI?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O alta intrebare:

 

Cat de constanti sunteti in urmarirea unei teme? Bineinteles, atunci cand tema place.

Chiar daca tema place, in timp devine destul de greu sa urmaresti tema. Ori se posteaza destul de mult si cam pierzi firul, ori din cauza lipsei de timp (nu intotdeauna exista predispozitia necesara concentrarii pe un subiect) nu mai poti posta. Si decat sa spui ceva doar de dragul de a spune, mai bine lipsa. In topicurile de relaxare treburile stau altfel. :flowers:

 

Cat de mult conteaza parerea celor din jur? Cat de mult influenteaza parerea colectivului si cum poate fi afectata persoana in cauza la nivel energetic?

Eu cred ca asta depinde de cat de mult permite persoana in cauza sa fie afectata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rost are sa iubesti?

Tu ai putea trai singura? intr-un colt uitat de lume???...suntem oameni, construiti cu sentimente, trairi, putem darui, putem primii.

 

Iubirea ne face mai buni...e un sentiment de implinire..avem o viata, trebuie sa o ducem pana la capt :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ai putea trai singura? intr-un colt uitat de lume???...suntem oameni, construiti cu sentimente, trairi, putem darui, putem primii.

 

Cred ca as putea.

 

 

 

Iubirea ne face mai buni...e un sentiment de implinire..avem o viata, trebuie sa o ducem pana la capt :crazy:

 

Daca e asa, de ce e atata suferinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca as putea.

Daca e asa, de ce e atata suferinta?

 

pentru ca asa ai ales sa traiesti, aceste experiente, pline de suferinta, iti lipseau din programul tau de elevare... :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok .sa o luam altfel.Am citit o carte trimisa de un forumist :Psihologia eroticii feminine de Stekel.DUpa primele 10 pag am aruncat-o .DUpa 2 sapt am deschis-o din nou .Era alta carte.Prb de genul ala nu stiu daca trebe tratate in gluma.Cu o gluma aduci persoane pe topic.Dar de ce au fost receptive ?Sunt topicuri care nu ma atrag .Le-am vazut titlu si nu le-am deschis niciodata ,De ce unii l-au deschis pe al meu ?Ce se ascunde in spatele raspunsului ironic, in spatele protestului ?De ce am respins eu prima data cartea ?

 

Lily Anne(ca pe sotia mea) sa vezi(virtual)cum citesc eu cartile:

1.Prima lectura pe nerasuflate(pauza 2-3 luni)

2.A doua lectura metodic si incet(pauza 2-3 luni)

3.A treia lectura foarte incet,cu creionul si carnetul alaturi

Ti se pare ciudat?Nici eu nu pot sa-mi explic de ce procedez asa de vreo 50 de ani!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca asa ai ales sa traiesti, aceste experiente, pline de suferinta, iti lipseau din programul tau de elevare... :blink:

 

mi-a trebuit mult sa inteleg ca ma simt asa cum vreau eu sa ma simt si ca imi duc viata asa cum aleg eu. Insa sunt si lectii pe care trebuie sa le invatam pe parcursul vietii, lucruri ramase "restante" din alte vieti sau unele noi-noute. Cred ca pana la urma e mare lucru sa te prinzi ce vrea viata asta de la tine si tu de la ea si de ce ti se intampla una sau alta. Cu exercitiu poti gasi si explicatii, dar unele lucruri cred ca sunt tare greu de explicat si ajungem la "asa a vrut Dumnezeu".

 

Si o dilema: ce poti face cand nu iti gasesti locul, indiferent cate eforturi ai depune? exista vreo explicatie pentru starea asta? ma refer la o stare stranie in care ai vrea sa fii peste tot si nicaieri in acelasi timp, sa cunosti pe toata lumea dar sa fii singur ..... straniu :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rost are sa iubesti?

 

 

nu stiu! :P ca tot la cratita ajungem. :good:

 

caut si eu un programel utilizat pt. idei in bucatarie, gen retetar. :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce nu pot trai fara sa iubesc?de ce iubirea e totul pt mine?

 

pt. asa suntem noi femeile sensibile. daca mamicile noastre nu ne-au dat si noua ,,prelungitor,, sa avem ce pune la treaba, ne punem sufletul in tot ce facem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×