Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 14 ore, Rodica` a spus:

caz tipic de specula imobiliara.   Amărâții care vor cumpăra locuință pentru a trări acolo ar fi bine să știe ca sunt la mica distanță - 600 de m de groapa de gunoi a orașului și la 500 m de colonia de romi.    Numa zic.

Asta e tactica imobiliatristica, cumpara ceva ieftin si-l transforma in "Prim Land" altfel cum ar castiga. 

Imi aduc aminte de un caz similar in Mexico, aproape de granita cu San Diego.  Acolo pe dealuri locuiesc cei mai saraci iar in vale bogatii sa aibe si piscini in curte, ca pe varf de stanca nu se poate si nici canalizare n-au ocupantii.  A venit deodata o furtuna tropicala mai iesit din comun ca a spalat toate latrinele in vale pe palatele luxurioase care aveau si garduri inalte din zid solid sa nu intre hotii si a ramas acolo ca nu avea loc sa se duca si mai la vale nimic.   Era noapte, saracii nu aveau telefoane pe atunci sa raporteze pagubele ca si animalele lor au pierit.  La rasarit de soare s-a vazut surpriza, nu stiu cum erau scosi locatarii dar s-au vandut foarte ieftin acele palate ca nimeni nu voia sa dea bani pe ele.   

Nu se gandesc oamenii cum vor circula doar cu telefericul sau are si metoda alternativa de accesat acel Deal?   Eu prefer pamantul bine batatorit deja pentru acest scop.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clujul are aripi noi! Proiectul rezidențial Wings, un concept coborât din viitor

https://evz.ro/clujul-are-aripi-noi-proiectul-rezidential-wings-un-concept-coborat-din-viitor.html

"Existența unei grădini care deservește ansamblul Wings este esențială pentru dezvoltarea unei comunități veritabile. Rezidenții își vor putea petrece timpul liber în spații de socializare exterioare: în zona de relaxare din grădina comună,  în amfiteatru, la locul de joacă pentru copii sau la iazul cu pești."

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.gsp.ro/sporturi/baschet/andrija-stipanovici-baschetbalist-u-bt-cluj-romania-653014.html?utm_source=playtech.ro&utm_medium=widget&utm_campaign=PlayTech-articol

Impresia unui sportiv din Bosnia despre Ardeal si Romania in general: - "Dacă ați avea și drumuri, ați fi ca în Occident" ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Președintele Ungariei şi-a început ziua la Cluj făcând sport în Parcul Central: „Un început de zi activ în Kolozsvár”Președintele Ungariei şi-a început ziua la Cluj făcând sport în Parcul Central: „Un început de zi activ în Kolozsvár”

*Pana sa citesc din text, titlul m-am lasat cam pe ganduri, "de cand incepe ziua ... la Kolozsvár :eek: Presedintele Ungariei???    Precis este frig inca in acea zona sub copacii seculari ca e prea imbracata pentru acel sport.*   

https://www.infoactual.ro/presedintele-ungariei-si-a-inceput-ziua-la-cluj-facand-sport-in-parcul-central-un-inceput-de-zi-activ-in-kolozsvar.html 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost prezent prin Cluj în ultimele săptămâni. Frumos, parcă liniștit, fiind fără studenți. 

Oameni simpli și foarte relaxați. 

Dar din toată frumusețea aia de oraș, eu am pozat doar asta :lol2:

IMG_20220719_125254.thumb.jpg.946036bd7a79e17fb5d0cb5e0a1e47aa.jpg

Erau multe la "treabă", toate pe negru :bag:

Nu înțeleg ce clienți ar putea avea acolo... Mai ales dimineață. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca era in cautare de clienti, mai degraba facea sport dimineata.   Dac-ai vedea cate femei sint de la 3:00 AM la  plimbare cu caini si arma, imbracati si mai sumar, pe langa un canal de apa de dig si nu s-au intamplat accidente ca le-as fi auzit.   Merge si omu' meu zilnic daca nu ploua iar cand apare soarele, merge in sala unde are abonament pe viata.   Altii urca de munte,  un alt grup merge pe bicicleta cu copiii si sotie, mic-mare, cu copiii si mai mici doar in carucioare in jurul casei se plimba si cu catel iar cu pisica in carucior!!!     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moto, faci și tu poze cu tot cu încălțări sa nu creadă Olga ca fata e la alergat? 

Bine, data viitoare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Rodica` a spus:

Moto, faci și tu poze cu tot cu încălțări sa nu creadă Olga ca fata e la alergat? 

Bine, data viitoare. 

Cred că era la "kangoo jumps", după încălțări :flex:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 49 minute, Rodica` a spus:

Moto, faci și tu poze cu tot cu încălțări sa nu creadă Olga ca fata e la alergat?   Bine, data viitoare. 

Dupa cum a vad eu,  are de dat jos ceva de pe picioare in partea de sus, poate sint prea exigenta cand vine vorba de sanatate ....

"Szép város Kolozsvár" ...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×