Sari la conținut
Forum Roportal
alexutzul

acces parental

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori sa stiu ...cum pot sa interzic accesul copilul meu pe anumite site-uri pentru adulti, sau sa nu mai poata cauta pe diverse motoare de cautare ..site-uri care nu sunt pentru varsta lui.Va multumesc anticipat !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa stiu ...cum pot sa interzic accesul copilul meu pe anumite site-uri pentru adulti, sau sa nu mai poata cauta pe diverse motoare de cautare ..site-uri care nu sunt pentru varsta lui.Va multumesc anticipat !!

Există "Content Advisor"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, pana la urma, siteurile vizitate raman in MRU list :doh:

 

AdiTM, cum poti tu sa blochezi din firewall accesul pe un site?? Firewallul lasa un anumit software sa comunice sau nu cu exteriorul, indiferent de destinatia pachetelor expediate de softul respectiv. Doar daca ai un firewall avansat bine de tot, dar si la acela ajungi ca si la IExplorer, sa confirmi pentru fiecare IP nou... si nu e mai simplu cum a zis Harald?

 

Vorba aia, daca e destept, intra pe net folosind un cd bootabil de Linux, downloadeaza frumos un alt browser (i.e. Firefox), il instaleaza frumos undeva sa nu-l gaseasca altii, si gata balciul. Adio restrictii. Pe de alta parte, daca e indeajuns de mare sa faca asta, e indeajuns de mare sa stea la un net-club pe banii proprii economisiti :- Cred ca mai degraba e vorba de un parinte ingrijoarat pentru copilul inca mic, nu? Si atunci controlul din IExplorer e suficient...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×