Sari la conținut
Forum Roportal
psihopatmc

Saliva cu miros ciudat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci problema mea e urmatoarea: de vreo citziva ani am probleme cu aparatul digestiv, fac tratament de 2 ori pe an shi parca totui normal, dar o data cu aceasta problema a amai aparut una, am observat ceva timp in urma ca saliva mea are un miros ciudat, neplacut. Ce ar insemna asta? shi daca cineva sa confruntat cu asha problema va rog sa ma ajutatzi.

 

Multzumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are si un nume problema ta cu aparatul digestiv??? Detaliaza.

 

Cat despre saliva urat mirositoare... cred ca e vorba de halena. Da un search pe Google si vezi remedii, insa trebuie mai intai inlaturata cauza.

 

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, insa singurul in masura sa puna un diagnostic corect este medicul. Noi, cei de pe Roportal nu putem da decat cu presupusul.

Mergi la medic :yes:

 

 

Ps: tot n-ai spus de ce boala suferi si ce tratament faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gravitatea ei consta in faptul ca dispare f greu dar sub unui medic f bun vei reusi sa scapi de ea.

 

Gravitatea ei consta in faptul ca dispare f greu dar sub indrumarea unui medic f bun vei reusi sa scapi de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ulcer duodenal.

 

P.S. shi kiar daca e o candidoza digestiva, e ceva grav sau ...

Ulcer :cry: ai grija ca a venit toamna si matifestarile vor fi mai derenjante ca in restul anului, dar banuiesc ca te-ai obisnuit deja.

 

Candidoza este o ciuperca, ce poate afecta tot tractul digestiv, dar nu se moare din asta, asa ca stai linistit/a :crazy:

Simptomele candidozei bucale la adulti sunt:

 

- senzatie de arsura la nivelul gurii si a gatului (de obicei acestea sunt simptome incipiente)

- pete albe aderente de mucoasa gurii si a limbii. Tesutul din jurul acestor depozite albicioase este rosu si dureros. Daca este frecat (in timpul periajului dintilor, de exemplu) poate sangera

- aparitia unui gust neplacut sau a dificultatilor de a gusta alimentele.

Poti citi aici despre candidoza bucala http://www.sfatulmedicului.ro/articole/Der..._bucala_765.htm

si sper ca vei gasi raspunsuri care sa te linisteasca, asta insa nu te scuteste de vizita la medic.

 

 

Ps: articolul de mai sus tine de pediatrie, dar informatiile de acolo cred ca ar trebui sa-ti satisfaca curiozitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult!!!

Dar mai e o problema, am citit din ceea ce miai dat shi nici una din simtope nu o am, unica mea problema e saliva urit mirositoare shi citeodata am secretzii din git in forma de granule urit mirositoare. Astai tot.

Poate nici nu e vorba de candidoza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa ai neaparat toate simtomele descrise,sunt cazuri si cazuri.Si eu am avut o candidoza bucala,aveam un gust foarte rau si foarte putin era limba albicioasa(asta apare si in caz de lichide baute insufient) deci nu aveam un "tablou" clinic exact.

ca sa fii mai sigura iti poti recolta proba la o spital:cu un betigas te "sterge" pe limba si vede daca este candidoza sau vreun streptococ ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×