Sari la conținut
Forum Roportal
ciuboda

Deja-vu sau vise premonitorii?

Postări Recomandate

Deh, astea sunt chestii subiective, si normal ca exista lucruri pe care nimeni nu le poate schimba, de pilda moartea cuiva apropiat.

[...]

 

Nici butterfly effect?

Scuze, uitasem ca nu-mi vorbesti!  :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-mi amintesc visele. Vag, stiu ca am visat ceva, dar nu retin absolut nimic. Probabil este un mecanism de protectie ce incearca sa ma protejeze de propriile mele vise. Cine stie ce visez. Chiar nu vreau sa stiu. :)

Chestia este ca ma trezesc ok!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-mi amintesc visele. Vag, stiu ca am visat ceva, dar nu retin absolut nimic. Probabil este un mecanism de protectie ce incearca sa ma protejeze de propriile mele vise. Cine stie ce visez. Chiar nu vreau sa stiu. :)

Chestia este ca ma trezesc ok!

 

Si eu uneori uit ce-am visat. Nu pot sa-mi explic de ce.

Stiu pe cineva care n-a visat niciodata, dupa spusele lui.

Curios, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deh, alaltaieri noapte am visat-o pe sotia proprietarului, foarte suparata. Am intalnit-o de 4-5 ori in total, intr-un an si ceva, schimband nu mai mult de cateva cuvinte, desi cu sotul ei ma intalnesc destul de des, fiind foarte de treaba amandoi. Nu e o persoana la care ma gandesc sau pe care o visez. Ieri m-a sunat din senin; ii disparuse pisica; sunase la toate rudele si era foarte afectata emotional. Au gasit-o intr-un hambar la scurta vreme, insa se agitase cateva ore pe tema asta.

 

Mi-aduce aminte de o cunostinta de familie, un tip pe care il stiu din copilarie; anul trecut la fel, l-am visat din senin, foarte nervos. Nu il mai vazusem de ani buni. La 2-3 zile dupa, evident ca ne-am ciocnit in mod neasteptat (el locuind in capitala de regula), si nu intr-o situatie placuta. Si intr-adevar era nervos, insa nu pe mine ci pe situatie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi   s-a intamplat  o   singura   data.Am   visat   discutia    pe   care   urma s-o   am   cu   o    fata,

cu   2    saptamani     inainte.

Editat de Canaris2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am visat azi noapte ca m-am intalnit cu o cunostinta pe care nu o mai vazusem de ceva timp. Ghici ce? Azi dimineata m-am intalnit cu ea. Arata la fel ca in visul meu. Nu imi mai amintesc ce am discutat in vis.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și ea a visat același lucru? :Crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un vis déjà vu, doar decorul se repeta mereu, stiu ca este Strada Gheorghe Sincai din Sighetu-Marmatiei, dar in realitate nu arata asa acea strada.

Eram undeva si faceam autostop sa ajung acasa unde am locuit odata demult.  Un SUV tip mai vechi s-a oprit si m-a luat, aveam o varza verde imensa de dus

acasa si m-a ajutat sa-l punem pe scaunul din spate.   Pe drum l-am intrebat de unde este ca nu-l cunosteam, mi-a spus ca de pe acolo undeva iar inainte sa 

ajungem ma invita la o cafea si eu-l refuzam ca am acea varza de dus acasa.   Cand il descarcam prietena cu una de al ei radeau de mine ca doar fac teatru

cu acea varza ca mergeam in pasi de dans spre locuinta.  Am cunoscut un individ asemanator dar nu era din acea zona, doar prietena care si azi locuieste acolo.

Voi avea noroc la ceva sau voi castiga la Loto???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×