Sari la conținut
Forum Roportal
Anna Condor

Ceva despre tine !

Postări Recomandate

Acum 5 minute, The Unknown a spus:

Cineva cand se uita la poze vechi si nu mai vorbeste cu acele persoane ca s-au suparat/certat, ia foarfeca si le scoate de acolo ...

:)))))

eu sterg poze cu mine singura in general. oamenii vin si pleaca. ii poti pastra macar in poze, de dragul zilelor bune de odinioara...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las mesaje cute cu markerul nepermanent pe oglinda de la baie: Mie si celor cu care  traiesc in casa:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uuu, ce frumos faci, Kleopatrah! E un obicei drăguțel.

Eu vreau sa adorm mai repede, am cârca pastile și injecții in mine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi las mesaje seara ca sa le citesc dimineata, pentru ca am observat ca peste noapte imi scade constientizarea obtinuta prin meditatie peste zi.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza sa fie vase murdare in chiuveta, desi nici pe alea nu le las, dar nu suport sa vad picaturi de apa pe chiuveta sau langa chiuveta.

Trebuie sterse rapid, ca si cand ar fi ceva radioactiv.

Editat de King1
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 27 minute, King1 a spus:

Nu ma deranjeaza sa fie vase murdare in chiuveta, desi nici pe alea nu le las, dar nu suport sa vad picaturi de apa pe chiuveta sau langa chiuveta.Trebuie sterse rapid, ca si cand ar fi ceva radioactiv.

Oh, boy!!!    Cred ca esti de servici des in bucatarie :o:    Mancare buna si bucatarie curata cand gatesti nu prea exista ca faci ori una ori alta!!! 

 

*Eu NU curat cand gatesc!!!  Sa-mi zica mie cineva sa sterg picatura de apa rapid ... arunc toata mancarea pe jos si am plecat de acasa!!!    Vasele grele le arunc in curte dupa ce le-am golit, nici gand n-am sa le spal mai devreme de 2 saptamani sau dupa ce m-am odihnit si am chef, ca la comanda sclavagista nu fac NIMIC.*   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, King1 said:

Nu ma deranjeaza sa fie vase murdare in chiuveta, desi nici pe alea nu le las, dar nu suport sa vad picaturi de apa pe chiuveta sau langa chiuveta.

Trebuie sterse rapid, ca si cand ar fi ceva radioactiv.

Idem. Nu stiu de ce. Nu e ca si cand rugineste chiuveta instantaneu.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Abbie3 a spus:

Idem. Nu stiu de ce. Nu e ca si cand rugineste chiuveta instantaneu.

observ ca suntem maI multi cu "problema" asta.:smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 30 minute, The Unknown a spus:

Vasele grele le arunc in curte dupa ce le-am golit, nici gand n-am sa le spal mai devreme de 2 saptamani

Si eu am o curte mica, dar nu mi-a dat prin cap sa arunc temporar vasele murdare acolo.:smile: Apropos, furnicile ce zic?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am curte destul de mare si incape multe acolo, furnicii au altele mai dulci de savurat de pe pomii de fructe: dude, caise, mancarea pisicilor, al Colibrilor si altori pasari, flori, trandafiri, n-au nevoie de varza acra sau altele de pe o oala.   Nu sint doar azvarlite orbeste ca avem si irigarea terenului si l-ar plimba curentul peste tot, le umple sotul cu apa de obicei cand le gaseste ca eu nu le dadacesc si asta e clar.  Acum deja am dat cu insecticide de 2 ori sa avem mai putine din toate vietuitoarele conlocuitoare.   Nu suport vase/oale care miroase, sau gunoi in casa la noapte, totul ajunge in spatele casei de ce n-am nevoie.  :biggrin:   Nici dupa un party NU spal vase si NU lucrez NIMIC in bucatarie!!!  e regula generala la mine.  

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×