Jump to content
Forum Roportal
Ravl

Idei

Rate this topic

Recommended Posts

O supa de pui  ... dar zeama maine devine supa de salata sa nu ma plictisec de un fel de mancare.    

Am taiat si un pepene dar nu valora banii+transportare acasa, e ceva de animale dar nu pentru umani si ci virusul asta nici nu se iau inapoi marfurile de nici un fel.

Desi i-am spus sa nu-mi aduca nimic, dar crede ca-mi face servicii, dimineata vor ciuguli pasarile cerului, le tai in bucati mai mici sa prinda o bucata fiecare.

Iar sint cu gandul la Piftie ca in ziar scrie dar si doctorul imi spune sa mananc Gelatina = Collagen sa nu ma mai doare nimic,  el doar pilule poate sa-mi dea care ma vor pune la somn.  Eu n-m nevoie de  ele,a dorm aproape imediat,  asa ca maine Sambata merg in targ, la mexicanul in magazin unde asemenea carnarii sint proaspete ca si ei fierb un cazan de Menudo pentru week-end si daca nu-i proaspat, nu se vinde.   Interesant  mai e si corpul nostru, pan-la urma medicina este doar pentru operatii si analize, ca vindecarea se face altfel.   Rog pe Alieni sa ma duca oriunde sa ma opereze doar sa nu ma mai doara ... in asteptarea lor, cred ca am de facut piftie, poate vin dupa miros :lol2: 

Eu trebuie sa enumar ce n-am in casa, lista e mai scurta :lol2:  dar nu vreau sa-mi recomande cateva carti cu retete din lumea intreaga ....

The short list: Nimic din porc sau preparat cu porc, ardei iute ca omu' are ulcer,  branzeturi americane n-am voie de la doctor ... pe caldura asta nu-mi vine in gand pe moment altceva!!!   

• Like 1