Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spanac am cumparat in legaturi de 1 kg cel putin  :o:   cred ca este sfarsitul sezonului si vor sa scape de frunze ca se va usca intr-o clipa si pe campia irigata ca si pentru azi se anunta temperaturi extreme.    Il prepar cat se poate de simplu ... ales, spalat, calit o ceapa tocat marunt, usturoi, boia, 2 rosii tocat marunt, spanac, amestecat pe foc mare, marar proaspat si e gata dupa ce mai scade din lichid.   Am mamaliga rece langa, va fi incalzit in unt in tigaie si prajit ca-mi place crusta.   

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza Apa Rece cu Pepene Rece :eat:temperaturile ies din gradarea termometrului si aerul este uscat 17% ca au trecut niste nori dar caldura a fost la 46*C la umbra, azi va fi la fel.

Salata de vinete o sa prepar pentru 3 zile cu rosii, ardei gras rosu, ridichi si castraveti.  Apa rece se bea pana sa ne fie sete, cat de des posibil.  

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Pe caldura asta gatesc doar ce se poate manca si rece si Spanac este una din preferintele noastre, fara carne  :eat:  Folosesc mult marar verde si usturoi razuit. 

Merge bine si cu Peste prajit, tot rece, cu lamaie si Mini Paine indiana din magazinul Costco incalzit in prajitorul de paine. 

Ne indulcim cu Mango cat mai sint in sezon, adica se vinde ieftin  :o:  sint cam atosi dar dulci,  avem dinti buni ... asa-s pe la sfarsitul sezonului.  

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum