Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Stufstock 2006

Postări Recomandate

nu cred ca anu asta va fi asa frumos ca in ceilalti ! auzi tu se canta si etno :rtfm: deci la anu vom avea si manele ! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Categoric nu. Uita-te si tu pe site si vei vedea ca nu ai dreptate... e si greu de crezut ca la un moment dat se vor canta manele sau macar alt gen decat rock la Stuf... tocmai acesta e si mesajul Salvati Vama Veche ...de mitocnie, diferenta anul acesta este ca se plateste biletul 50 de lei. Sper sa fie mai bine organizat la banii astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

biletul a fost tot 35 lei si in vama. a iesit super stufstock desi a fost foarte putina lume. daca era gratis gemea vama de lume, dar nu m-am -plans ca aveam loc pe plaja :offtopic: sonorizarea a fost buna si in afara de una doua trupe care nu le au cu cantatul restul au fost de la ok in sus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost prin vama prin 31 aug pe la orele amiezii. Sincer n-am vazut nici o miscare majora in 31. Am stat doar 2 ore(asa a fost orarul) Nici nu stiam ca urmeaza festivalul.

I-am vazut pe Phoenix la tv aseara. Nu am crezut ca alaturez niciodata astea doo cuvinte...dar Phoenix-jalnic. Ieseau mai bine daca nu veneau. Trebuia sa se deie bolnavi. In afara de faptul ca ultimile albume in Umbra marelui urs si Baba Novak sant slabe..de-a dreptul patetice, interpretarea hiturilor vechi a fost catastrofala. Neumann saracu`cred ca era "bubuit" rau. Spre ilaritate inclusiv a colegilor lui incurca piesele. La un moment dat facea solo-ul de la Nunta la Negru voda. Covaci si-a pierdut de tot vocea. Baniciu o laleste din ce in ce mai tare in legea lui, parca vine in dorul lelii la cantarile cu Phoenix, si ne serveste un ceai caldut gen "Colibrii". Kappl e tot acolo, iar Tandarica "face diferenta". Desii tipul e tigan canta cu un profesionalism si daruire de "neamt". In schimb tipul de la chitara solo mi-a placut. Cam 5 minute din concert-s-ar putea ca si el sa fii fost "bubuit" un pic prea mult, iar celalt sincer nu stiu ce cauta pe scena.

Nu mai vreau sa vad hal de halul asta de Phoenix. Pe bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi executorule phoenix chiar au fost apreciati de cei de acolo. cred ca cine n-a fost acolo n-a intrat in atmosfera. multa lume n-a fost deoarece a fost faza cu biletul. romanii inca nu pot si/sau nu sunt dispusi sa dea bani pentru concerte. totusi 35 ron pentru 3 seri de concerte si pentru formatiile aduse mi se pare mai mult decat rezonabil. mie mi-a placut si as mai merge si la anul. remarc cu parere de rau absenta celor de la vita de vie si cargo. poate la anul :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate serafule. Logic, ca sa prinzi atmosfera unui concert e mai bine sa fii acolo n`est pas?! Dar din ce-am vazut eu la tv lumea nu a reactionat la primele melodii cantate. Alea de pe Baba Novak si in Umbra...Iar mie personal m-i s-au parut slabi. Asta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost prin vama prin 31 aug pe la orele amiezii. Sincer n-am vazut nici o miscare majora in 31. Am stat doar 2 ore(asa a fost orarul) Nici nu stiam ca urmeaza festivalul.

I-am vazut pe Phoenix la tv aseara. Nu am crezut ca alaturez niciodata astea doo cuvinte...dar Phoenix-jalnic. Ieseau mai bine daca nu veneau. Trebuia sa se deie bolnavi. In afara de faptul ca ultimile albume in Umbra marelui urs si Baba Novak sant slabe..de-a dreptul patetice, interpretarea hiturilor vechi a fost catastrofala. Neumann saracu`cred ca era "bubuit" rau. Spre ilaritate inclusiv a colegilor lui incurca piesele. La un moment dat facea solo-ul de la Nunta la Negru voda. Covaci si-a pierdut de tot vocea. Baniciu o laleste din ce in ce mai tare in legea lui, parca vine in dorul lelii la cantarile cu Phoenix, si ne serveste un ceai caldut gen "Colibrii". Kappl e tot acolo, iar Tandarica "face diferenta". Desii tipul e tigan canta cu un profesionalism si daruire de "neamt". In schimb tipul de la chitara solo mi-a placut. Cam 5 minute din concert-s-ar putea ca si el sa fii fost "bubuit" un pic prea mult, iar celalt sincer nu stiu ce cauta pe scena.

Nu mai vreau sa vad hal de halul asta de Phoenix. Pe bune.

 

Mai omule, acum m-am uitat la concert, deci nu am fost acolo, si vreau sa iti zic ca aberezi rau de tot. Nush cine e bubuit, [edit]. Nush ce fel de muzica asculti, [edit] Concertul e super, suna f bine, canta toti f bine, mai putin Baniciu, ok, sa zicem un pic lalait, dar pana la categorisirea ta de hal de hal e drum lung , taticule. Ma enerveaza carcotasii ca tine care comenteaza mereu, in general aberatii. Oamenii aia au aproape 60 de ani, varsta la care tie o sa iti pice mancarea din gura probabil si sincer nush daca ai fi in stare sa zbieri pe o scena 2 ore ;). Si pt 60 de ani suna excelent, mai bine decat toti bashitii si lamerii tineri care au fost inaintea lor. Asa ca nu mai comenta tampenii, ca nu de alta, dar mai sunt si oameni care te cred, si e pacat ca pierd multe. Baniciu nu a incurcat nici o piesa si nici Neumann nu a cantat soloul de la Nunta la Negru Voda, sincer nush daca tu ai vreo legatura cu Phoenix si stii melodiile.

 

Numai de asta mi-am facut cont aici, ca sa iti anulez ineptiile. Si in plus, scrie si tu corect, Colibri cu un singur i, sa se dea, nu sa se deie, Desi cu un i, si tot asa. [edit]

 

 

regulament forum

 

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca tie ti-a parut ca concertul a sunat bine, si ca toti au cantat fain..oprim discutia aici.

Ca au 60 de ani si ca altii pierd una alta din gura la varsta aia, nu e un argument.

Nu pentru mine.

Ceau. Mai treci pe la noi. Pe bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost prin vama prin 31 aug pe la orele amiezii. Sincer n-am vazut nici o miscare majora in 31. Am stat doar 2 ore(asa a fost orarul) Nici nu stiam ca urmeaza festivalul.

I-am vazut pe Phoenix la tv aseara. Nu am crezut ca alaturez niciodata astea doo cuvinte...dar Phoenix-jalnic. Ieseau mai bine daca nu veneau. Trebuia sa se deie bolnavi. In afara de faptul ca ultimile albume in Umbra marelui urs si Baba Novak sant slabe..de-a dreptul patetice, interpretarea hiturilor vechi a fost catastrofala. Neumann saracu`cred ca era "bubuit" rau. Spre ilaritate inclusiv a colegilor lui incurca piesele. La un moment dat facea solo-ul de la Nunta la Negru voda. Covaci si-a pierdut de tot vocea. Baniciu o laleste din ce in ce mai tare in legea lui, parca vine in dorul lelii la cantarile cu Phoenix, si ne serveste un ceai caldut gen "Colibrii". Kappl e tot acolo, iar Tandarica "face diferenta". Desii tipul e tigan canta cu un profesionalism si daruire de "neamt". In schimb tipul de la chitara solo mi-a placut. Cam 5 minute din concert-s-ar putea ca si el sa fii fost "bubuit" un pic prea mult, iar celalt sincer nu stiu ce cauta pe scena.

Nu mai vreau sa vad hal de halul asta de Phoenix. Pe bune.

 

 

sincera sa fiu daca as fi in locul tau mi-ar fi rusine sa vorbesc....Nu uita ca aberatiile tale sunt indreptate aspra celei mai mari trupe romanesti.Tu cred ca nu vei cunoaste niciodata nimic la fel de bine asa cum stiu ei muzica.Sunt niste interpreti extraordinari din toate punctele de vedere.Apropo tu ce muzica asculti?

 

ps: am fost acolo...sa-ti fie rusine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×