Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Parfumurile-mici secrete-mari satisfactii ;)

Postări Recomandate

Parfumul are si el secretele lui. :winca:

Orice femeie isi doreste sa fie inconjurata de un parfum seducator, discret, dar care sa persiste cat mai mult timp. O cantitate mai mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe sectrete! Super! Multumesc!

 

Dar e adevarat ca un parfum "miroase" altfel, in functie de persona care o foloseste ?

 

Daca am zis o prostie...nu radeti tare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit acelasi lucru legat de faptul ca parfumul isi schimba mirosul de la o pers la alta am inteles ca asta se datoreaza Ph-ului pielii!

Parfumurile tari dupa parerea mea le poti folosi numai seara(si asta in functie de ce iti place) nu suport sa simt in mijlocul verii in toiul zilei pe caldura aia un parfum puternic pe cineva (parca ma sufoca) :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine cel mai bun parfum se numeste .... body lotion :wub: ( desigur dupa sapun sau cream dusch ) ! De fapt acum folosesc Eau Dinamisante Clarins ( proaspata si cu eferct refres ) si numai dupa aceea folosesc un parfum , dar intr-o cantitate infima ( acum Davidoff - Cool Waters ) !

Dar sfaturile tale spider sant foarte utile , de ex. eu nu stiam :

-

Pentru a nuanta mirosul parfumului, adauga cateva picaturi de apa de parfum sau de esenta de parfum in crema de corp deja parfumata. Amesteca in palme si apoi aplica pe corp.

- Varsa cateva picaturi de apa de parfum in apa in care iti vei clati lenjeria.

- Nu uita de par! El constituie un excelent suport olfactiv. Una sau doua picaturi de esenta de parfum pe pieptene sau perie permit o imprastiere foarte buna a parfumului tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar e adevarat ca un parfum "miroase" altfel, in functie de persona care o foloseste ?

 

 

 

E foarte adevarat ca miroase altfel si ca persistenta e alta. Nu stiu de ce dar pe pielea mea parfumurile se simt mult mai putin timp decat la alte persoane. Chiar am facut experimente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cool nu stiam de faza cu lenjeria de corp si par :D thx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar e adevarat ca un parfum "miroase" altfel, in functie de persona care o foloseste ?

E foarte adevarat ca miroase altfel si ca persistenta e alta. Nu stiu de ce dar pe pielea mea parfumurile se simt mult mai putin timp decat la alte persoane. Chiar am facut experimente.

 

Cred ca ti se pare deoarece ti s-au obisnuit simturile olfactive cu mirosul. Incearca sa mirosi niste cafea inainte de a te parfuma si vei simti alfel mirosul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×