Sari la conținut
Forum Roportal
Tristan

Dragoste vs cariera

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Situatie: Aveti o relatie,va iubiti,totul merge bine cand prietenul/a primeste o oferta pentru un loc de munca foarte bun dar aflat la mare distanta.Ce faceti? Mentineti relatia,va despartiti.Sa nu uitam ca distanta e un argument foarte important in devafoarea acestei relatii,asa cum si iubirea este un contrargument si mai solid.

Eui unul fiind pus in fata unei asemenea situatii,si la dorinta ei de a nu mai continua ,am pus capat relatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatie: Aveti o relatie,va iubiti,totul merge bine cand prietenul/a primeste o oferta pentru un loc de munca foarte bun dar aflat la mare distanta.Ce faceti? Mentineti relatia,va despartiti.Sa nu uitam ca distanta e un argument foarte important in devafoarea acestei relatii,asa cum si iubirea este un contrargument si mai solid.

Eui unul fiind pus in fata unei asemenea situatii,si la dorinta ei de a nu mai continua ,am pus capat relatiei.

Trist. Nu gasesc cuvinte de spus. Vorbim cand vii la bucuresti. :yahoo: Capul sus si zambeste totusi. :evil: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatie: Aveti o relatie,va iubiti,totul merge bine cand prietenul/a primeste o oferta pentru un loc de munca foarte bun dar aflat la mare distanta.Ce faceti? Mentineti relatia,va despartiti.Sa nu uitam ca distanta e un argument foarte important in devafoarea acestei relatii,asa cum si iubirea este un contrargument si mai solid.

Eui unul fiind pus in fata unei asemenea situatii,si la dorinta ei de a nu mai continua ,am pus capat relatiei.

 

fratelo sincer ti-ai dat deja raspunsul ..daca era nu a mai vrut ce rost are sa-ti bati capul ca job-ul care l-a primit e devina. hai sa iti povestesc parte psihologica din ceea ce posed eu .

cand apare oportunitatea de cariera omul gandeste ceva de genul :

 

1. daca e sa fie soarta sa fim impreuna o sa ne reintalnim ...asa ca mai bine merg sa fac cariera si bani

2. mai bine cariera decat sa ma trezesc ca mai stau 2-3luni si il prind cu alta sau peste ceva timp o sa ii treaca lui de dragostea asta si eu ramans si fara el si fara cariera

3.daca am cariera frumoasa il pot avea oricand ...daca nu pe el pe altul egal sau mai bun ..

 

oricum depinde si de ea ce fel de fire sau persoana ei ...eu tind sa cred ca este o pers careia ii place sa fie independenta si atunci e clar de ce a ales oricat de mare ar fii fost dragoste .

 

 

keep walking :evil:

 

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi asa situatie as merge si eu impreuna cu persoana iubita.

Nu cred ca ai facut corect ca te-ai despartit, eu daca as iubi cu adevar nu as face nicodata asa. Distanta e un monstru dar nu e de neinfrint! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de relatie !!! Daca cunosti respectiva persoana de 2-3 luni nu cred ca ar fi un foarte mare impediment .

Si eu sunt acum in aceasta situatie...si am hotarat amandoi ,ca daca nu plecam amandoi, nu are rost sa mearga doar unul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatie: Aveti o relatie,va iubiti,totul merge bine cand prietenul/a primeste o oferta pentru un loc de munca foarte bun dar aflat la mare distanta.Ce faceti? Mentineti relatia,va despartiti.Sa nu uitam ca distanta e un argument foarte important in devafoarea acestei relatii,asa cum si iubirea este un contrargument si mai solid.

Eui unul fiind pus in fata unei asemenea situatii,si la dorinta ei de a nu mai continua ,am pus capat relatiei.

 

 

 

 

Accepti oferta imediat :yahoo: ca din munca traiesti nu de pe urma iubitei !!! Daca te vrea in mod serios, exista cai de reunire dupa ce te-ai instalat si ea/el isi cauta sau se uita dupa un job intre timp sau poate transfer cu serviciul. Nimic dramatic nu exista in caz doar daca unul pleaca in State sau peste granita unde titlul de prietena nu ajunge. N-ai scris cat de departe merge unul din partneri !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Accepti oferta imediat :evil: ca din munca traiesti nu de pe urma iubitei !!! Daca te vrea in mod serios, exista cai de reunire dupa ce te-ai instalat si ea/el isi cauta sau se uita dupa un job intre timp sau poate transfer cu serviciul. Nimic dramatic nu exista in caz doar daca unul pleaca in State sau peste granita unde titlul de prietena nu ajunge. N-ai scris cat de departe merge unul din partneri !!!

Destul de departe,incat sa se simta distanta.La vreo 800 de km mai in josul hartii de geografie :yahoo: .Eu vorbesc de alegere si nu cat de departe a plecat.Sunt doua lucruri diferite.De a alege cu minte sau cu sufletul.Si cat de tare influenteaza aceasta alegere pe unul sau altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatie: Aveti o relatie,va iubiti,totul merge bine cand prietenul/a primeste o oferta pentru un loc de munca foarte bun dar aflat la mare distanta.Ce faceti? Mentineti relatia,va despartiti.Sa nu uitam ca distanta e un argument foarte important in devafoarea acestei relatii,asa cum si iubirea este un contrargument si mai solid.

Eui unul fiind pus in fata unei asemenea situatii,si la dorinta ei de a nu mai continua ,am pus capat relatiei.

Tristan ... distanta poate ucide o dragoste, doar daca cei doi nu sunt siguri pe sentimelntele lor, altfel... nu poate constituii o piedica in calea iubirii.

 

daca tu deja esti plin de nelinisti vis a vis de relatia asta, atunci decizia este corecta ... insa doar pentru tine, nu si pentru ea.

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Destul de departe,incat sa se simta distanta.La vreo 800 de km mai in josul hartii de geografie :yahoo: .Eu vorbesc de alegere si nu cat de departe a plecat.Sunt doua lucruri diferite.De a alege cu minte sau cu sufletul.Si cat de tare influenteaza aceasta alegere pe unul sau altul.

 

 

Dupa parerea mea nu distanta este problema !!! Daca vrea ea/el o viata noua in totalitate, asta face doar sa aiba de ales intre femeia iubita si cariera !!!

 

 

Cineva de pe acolo a refuzat transferul din capitala in provincie si a ramas fara munca !!!

 

Munca este important, restul se poate rezolva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Situatie: Aveti o relatie,va iubiti,totul merge bine cand prietenul/a primeste o oferta pentru un loc de munca foarte bun dar aflat la mare distanta.Ce faceti? Mentineti relatia,va despartiti.Sa nu uitam ca distanta e un argument foarte important in devafoarea acestei relatii,asa cum si iubirea este un contrargument si mai solid.

Eui unul fiind pus in fata unei asemenea situatii,si la dorinta ei de a nu mai continua ,am pus capat relatiei.

imi pare rau de situatie :yahoo:

daca iubirea e iubire, va ramane si cine stie.. poate se reimpleteste..dar daca nu e sa fie, zic ca e mai bine pt tine asa..chiar daca nu e o consolare...

eu personal nu renunt la nimic ce tine de suflet, in favoarea celor materiale si daca mi s-ar intampla asa ceva brrrrrr cred ca as trage linie foarte repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×